

@kiszony_korniszon Powoli, spokojnie. Obowiązek rejestracji w specjalnym systemie dla mężczyzn w wieku 18 - 25 lat istniał w cholerę czasu w USA. W cholerę osób tego nie robiło, bo miało bajabongo w to, albo po prostu o tym nie wiedziało.
Teraz ta rejestracja będzie po prostu "automatyczna". Obowiązek dopilnowania tego spoczywa na samych zainteresowanych. Jeśli na przykład jesteś amiszem i masz tylko prawko na końską furmankę, przez co nie istniejesz w systemie, wciąż będziesz musiał się ręcznie zarejestrować. Tyle.
Ostatni obowiązkowy pobór do wojska w US to 1973, wojna w Wietnamie. Nie wyobrażam sobie żeby Pomarańczowy Pan wrócił do tego pomysłu.
Zaloguj się aby komentować