#remontujzhejto #remont #budownictwo #budujzhejto Skończone (brakuje narożników są zamówione na okna) teraz czas na moją kotłownie





#remontujzhejto #remont #budownictwo #budujzhejto Skończone (brakuje narożników są zamówione na okna) teraz czas na moją kotłownie





@Alawar jak malowałem podbitke to układałem klocki z pociętej kantówki i na to szła przekładka (listewka) na której była układana kolejna warstwa.. Na 1m były 3 klocki dystansowe które dawały przestrzeń między warstwami podbitki. Jedynie trzeba pamiętać żeby te dystanse były jeden nad drugim - wtedy "rusztowanie" ma stabilność.
Tak w ogóle to good job👍
kurde, na widok piany montażowej coś we mnie zawsze pęka
tak samo jak i ona po latach
ja wiem że roboty z uszczelnieniem taśmą lnianą lub konopną jest w cholerę, niemniej jednak jest dużo lepsza
nie rozważałeś tego w ogóle?
jakieś docieplenie tych starych bali zanim zrobiłeś elewacje z desek?
mieszkałem trochę w podobnym "składaku". Ilość roboty, czasu i hajsu jaki w takie domy trzeba włożyć jest studnią bez dna
@VonTrupka Zacznijmy od tego jeżeli piana niema styczności z czynnikami atmosferycznymi czyli woda wiatr słońce (ogólnie światło) jej się nic nie dzieje a uszczelni Ci wszystko do każdego zakamarka w tym próchnie. Tak jak ktoś tam pisał wyżej żeby były tam plecionki z trota no nie będzie bo po drugiej stronie jest zrobiony stelaż ,żółta folia i rygips przykręcony więc był by prześwit i mróz by się wpierdzielał na płytę. A wracając do uszczelniania takiego domu to robi się to wtedy gdy się nakłada bal na bal.
PS
To nie jest mój dom koledze pomagałem a on mi pomaga tak że tego ogarnij mój profil
https://www.hejto.pl/wpis/budownictwo-remontujzhejto-ciekawostki-plytki-skonczone-czas-na-sciany-bo-mnie-w
https://www.hejto.pl/wpis/witam-hejciorow-to-i-ja-sie-pochwale-remontami-smiley-dawac-mi-tutaj-pierona-gri
https://www.hejto.pl/wpis/nawiazujac-https-www-hejto-pl-wpis-witam-hejciorow-to-i-ja-sie-pochwale-remontam
@Alawar tyle teorii o pianie montażowej
znam ją z resztą całkiem dobrze
widziałeś co się dzieje z niezabezpieczoną pianą montażową gdy jest narażona na wilgoć?
A tutaj drewniana konstrukcja będzie tę wilgoć i przyjmować i oddawać
Na szczęście nie będzie tego już widać ༼ ͡° ͜ʖ ͡° ༽
Natomiast co do uszczelniania to nie jest to proces jednorazowy i uzupełnia się to w czasie.
Co do plecionek, to można i mech upychać, tylko nie wiem kto na to poświęci tyle czasu.
Pytałem jednak głównie o docieplenie, zewnętrze bo wewnętrzne przy suchej zabudowie jest sprawą oczywistą.
ja mam ogólnie awersję do piany montażowej, bo partacze wszędzie pchają pianę. I wewnątrz i na zewnątrz. Najlepiej to by ściany z piany stawiali
Jeszcze żeby potrafili się nią posługiwać to już byłby spory sukces.
A tak to wszystko upierdolone, a czyszczenie nawierzchni z piany to kara za grzechy.
Zaloguj się aby komentować