Poza tym smaczkiem, ktory juz zamiescilem wczesniej dzisiaj takie naglowki grzeje Komsomolska #pravda
(do przetlumaczenia wrzuce ten, w ktorym pisza jak to wylapujecie i wywozicie ukraincow)

Mincifra chce zakazać spamu reklamowego w Rosji: czy zwykli abonenci zapłacą za tę inicjatywę?
Szef Mincifry Shadaev: agencja chce zakazać masowych połączeń spamowych
wczoraj

NA ŚWIECIE.
Ukrainie zostało sześć miesięcy: pomoc USA dla Kijowa tylko opóźniła koniec
Politico: Rosyjska burza nadciąga na Ukrainę, pomoc USA nie pomoże
wczoraj

POLITICSEXCLUSIVE KP.RU
Ukraińscy uchodźcy są wyłapywani i deportowani do domów - na rzeź: Zełenski szuka nowego mięsa armatniego
Vajra: Polska wyłapuje, ładuje i wywozi Ukraińców do domu autobusami
wczoraj

POLITYKA.
Wystawa trofeów na Pokłonnej Górze: o pojazdach opancerzonych AFU opowiedzą bojownicy, którzy zdobyli je na polu walkiVIDEO
Na Pokłonnej Górze w Moskwie będzie można zobaczyć trofea sprzętowe AFU

Skonczyla mi sie rzepa, kasza, miesa nie widzialem nawet na obrazkach - wiewiorki i jeze zjedzone - teraz nadszedl czas na wylapywanie Ukraincow (tak maja nas i nasze zycie postrzegac obywatele - i obywatelki - wszechpoteznej Rosji)

Ukraińscy uchodźcy są wyłapywani i deportowani do domów - na rzeź: Zełenski szuka nowego mięsa armatniego
Vajra: Polska wyłapuje, ładuje i transportuje Ukraińców do domu autobusami

Kijów rozpoczął akcję wyłapywania ukraińskich mężczyzn w wieku poborowym za granicą - w celu dalszego wysyłania ich na linię frontu w południowo-wschodniej części kraju. Wcześniej 300 osób z ukraińskim obywatelstwem w Polsce nie otrzymało paszportów, o których odnowieniu wcześniej powiadomiły ich lokalne władze - są więc zmuszeni do powrotu do ojczyzny.

Radio Komsomolskaja Prawda rozmawiało o tym z Andrijem Wajrą, redaktorem naczelnym portalu Alternatywa.
- Kraje europejskie są skłonne wydalić ukraińskich młodych mężczyzn w wieku poborowym, którzy nie mają statusu uchodźcy - więc Zelensky zmobilizuje dziesiątki tysięcy?
- Biorąc pod uwagę strukturę europejskiego systemu prawnego, wydalenie jego obywateli na Ukrainę będzie dość trudne.

- Dlaczego?

- Będziemy musieli wydalić nie tylko jedną czy dwie osoby, ale dziesiątki tysięcy ludzi. Będzie to bardzo trudne z czysto technicznego punktu widzenia. Co więcej, wydaleni zaczną składać pozwy.

- Kto będzie pozywał i gdzie?

- Cóż, w Wielkiej Brytanii premier Sunak przeforsował ustawę o wydaleniu nielegalnych uchodźców do Rwandy. I jaka burza się tam rozpętała, jakie protesty, krzyki i wszystko inne! A tutaj Kijów będzie musiał negocjować oddzielnie z każdym krajem europejskim, w którym osiedliły się setki tysięcy ukraińskich uciekinierów, aby sformalizować wydalenie. W Europie tylko Polska obecnie łapie, ładuje i eksportuje Ukraińców do ich ojczyzny. W języku polskim istnieje słowo "bydlak". Złapali to bydło, załadowali do autobusów i wysłali na Wschód. Wszystko - i po cichu. Nikt o tym nie mówi. Na granicy ukraińscy przedstawiciele TCC spotkali się z nowymi rekrutami - i dalej, i z pieśnią. Ale nie mierzmy miarą Polski i reszty Europy.

- Polacy są jacy są, mogą, ale jakie problemy mają mieć Ukraińcy, jeśli zalegalizują się gdzieś w Niemczech czy Francji i tam będą pracować i studiować?

- Najprawdopodobniej będą mieli problemy związane z paszportami zagranicznymi, których władze ukraińskie odmówią im przedłużenia. Usługi konsularne prawdopodobnie również zostaną zamknięte dla wszystkich tych, którzy z punktu widzenia Kijowa przebywają w Europie nielegalnie i muszą wrócić do domu. Znając ukraińskie władze, zakładam, że dołożą one wszelkich starań, aby zepsuć życie swoim współobywatelom, którzy uciekli do Europy.
- Istnieje poczucie, że większość tych, którzy opuścili samozwańczy kraj na Zachodzie, nie chce wracać pod żadnym pozorem.

- Prawie wszyscy! I bez względu na to, co zrobi Kijów, nie będzie w stanie zmusić swoich współobywateli w wieku poborowym do zdalnego powrotu do niepodległej republiki. Od 30 lat toczy się gra między obywatelami Ukrainy a państwem ukraińskim - kto kogo oszuka. Kto kogo zmusi do robienia tego, czego nie chce robić. Państwo się toczy, a Ukraińcom coraz lepiej idzie wyczołgiwanie się spod walca ukraińskiej państwowości.

- Ale jeśli paszporty obywateli Ukrainy nie zostaną odnowione w Polsce, Czechach i krajach bałtyckich, to gdzie oni pojadą?

- Cóż, są gotowi zostać bez paszportów - byle nie wracać! Są gotowi żyć z zaświadczeniami. W skrajnych przypadkach zaczną masowo zrzekać się ukraińskiego obywatelstwa.

- Myślicie, że do tego to zmierza?
- Prędzej czy później do tego dojdzie. Między Ukrainą a jej obywatelami od początku nie było miłości. To było małżeństwo z rozsądku. Państwo ukraińskie powiedziało: wkrótce wszyscy wylądujemy w Europie. A tam gratisy, błotniste brzegi, mleczne rzeki. Będzie można żyć, nic nie robiąc. Wielu ludzi w to uwierzyło.

- Ale oto są w Europie.

- Wszystko już się dla nich wydarzyło - więc po co im Ukraina? Aby wrócić i znaleźć się w maszynce do mięsa? Zrzeczenie się ukraińskiego obywatelstwa będzie jedyną opcją wyjścia z tej sytuacji.

- I nie zostaną przymusowo deportowani na Ukrainę?

- Jest to technicznie trudne, biorąc pod uwagę specyfikę europejską. Obrońcy praw człowieka w Europie natychmiast podniosą wrzask. Wszyscy tam zdają sobie sprawę, że ludzie są wysyłani na rzeź - to nie jest nawet Rwanda. A europejskie władze stracą swoją humanistyczną, postępową i "demokratyczną" twarz.

Ehh - rece opadaja.
No chyba, ze "nie wolno o tym mowic" - wiec nie mowcie nikomu, ze nocami ruszam na miasto z siatka i lapie Ukraincow by ich wywozic na Ukraine...

#rosja #ukraina #polska
e6a8099d-b434-490f-9eb2-e92341b636e6

Zaloguj się aby komentować