Poradnik: Jak zapisać ustawienia użytkownika i ustawić tryb nocny/dzienny na stałe.

hejto.pl

Obecnie istnieje usterka z zapisywaniem ustawień na profilu. Problem jest generowany przez fragment kodu na stronie, który trzeba ręcznie usunąć. Można to zrobić używając przegladarki FF, Chrome, czy Edge. Ja to zaprezentuje na przykładzie Edge.


Uruchamiamy narzedzie deweloperskie/programistyczne w przeglądarce


Otwieramy strone Hejto i wchodzimy na zakładke preferencji w profilu użytkowanika


Zmieniamy wybrane opcje i wciskamy klawisz zapisz


W oknie narzędzia w zakładce Console naciskamy pozycje https://api.hejto.pl




Następnie z poniższej listy naciskamy PPM pozycje "settings" i wybieramy z menu opcje "Edit and Resend"




Na dole w oknie Network Console wybieramy zakładke Body i tam w linijce z tekstem odnajdujemy i usuwamy fragment


"default_community":"dyskusje"




Wciskamy Send i w tym momencie ustawienia powinny zostać zapisane.


Jeżeli chcemy zmienić tryb jasności na stałe to wpisujemy odpowiednio light lub dark w tym fragmencie:




Wpisując 0/1 możemy zmieniać dowolne ustawienia.


#hejto #trybdzienny #trybnocny #problemtechniczny #problemyzhejto

hejto.pl

Komentarze (23)

Ciekawy interfejs użytkownika na hejto Raz miałem dodać znalezisko ale jak doszedłem do wstawiania zdjęcia to mi się odechciało.

@milew W sumie to niewiele się różni od Wykopu poza głównym zdjęciem, które trzeba dodać, a niestety psuje efekt. Lepiej gdyby była opcja, żeby je dodać później dla estetyki na głównej stronie.

@jinnoman Dokładnie, powinno się dodawać jakieś standardowe samo z napisem "dyskusja" albo coś. A jak ktoś chce se dodać to zawsze może zmienić

@Patrique2001 @zloty @Firskers dla FF

wchodzicie na

https://www.hejto.pl/konto/preferencje

naciskacie F12 -> zakładka network (1) -> klikacie zapisz ustawienia (na stronie - 2) -> powinna wam się pojawić 400 (w zakładce network - 3) -> prawym myszy na komunikacie (3) -> edit and resend -> na sam dół i wyciąć ,"default_community":"dyskusje" (4)

zostawić nawias "}" i send

powinniście dostać 204

i do przodu!

c3633cc6-b739-429a-8c2b-0dfd03d0f2f9

@Fearaneruial Ale przecież ten cały post to wyjaśnia, więc nie wiem po co to powtarzasz w komentarzu. Przecież prościej niż z obrazkami to się już chyba nie da.

@jinnoman @Fearaneruial dobra, z poziomu Edge'a poszło - w Operze nie mogłem znaleźć opcji "Edit and Resend" xD. i tak, przeszukiwałem cały dev panel ¯\_(ツ)_/¯

@Patrique2001 Jak to zrobiłeś w Edge? U mnie nie działa.


Co wybieram w Narzędzia - Deweloper? Narzędzia JavaScript?

Czy może Narzędzia - Deweloper? Konsola Programistyczna?


No i jest tam to api hejto, klikam i znajduję settingsy, ale oczywiście nie ma czegoś takiego jak Edit and Resend xD

@ColonelSanders w Brave też nie było opcji Edit and Resend, ale skorzystałem z "Copy as curl" i wyedytowałem komendę, którą później wkleiłem do terminala (mac OS here).

@ColonelSanders klikasz PPM, wybierasz "Wykonaj inspekcję" (1), zakładka "Network" (2). potem klikasz ZAPISZ na stronie (3), a w panelu "Network" dostajesz kilka plików - w tym plik "settings". klikasz na niego PPM i powinieneś otrzymać efekt jak na rysunku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

68d7f86b-e479-4f17-abcb-7e5b103c51cb
0b4a8ef5-8738-40bf-9aae-a2c761239ecf

Zaloguj się aby komentować