Sztos

Polecam całym serduszkiem youtube'owy kanał Smalin. Gościu zajmuje się wizualizowaniem muzyki klasycznej w sposób, który czyni ją dużo bardziej przystępną: struktura staje się bardziej przejrzysta, polifoniczne głosy łatwiejsze do odróżnienia. Zresztą nawet jeśli ktoś nie potrzebuje do tego obrazu i nawet jeśli umie w nuty, wciąż jest w tych filmikach coś bardzo satysfakcjonującego.

Ostrzegam, że jego prace stały się w ostatnich latach bardziej ezoteryczne. Zaczął używać pierdyliarda stylów animacji w obrębie jednego filmiku, żeby oznaczyć różne motywy. Dlatego proponuję zacząć od wrzutek starszych i popularniejszych. Załączam kilka wybranych.
https://www.youtube.com/watch?v=ddbxFi3-UO4

Lebiediew2 lata temu

Dziewiąta naszego starego, dobrego Ludwiga Van, oh my brothers! #pdk
https://www.youtube.com/watch?v=p5favl2Qtx0&t=80s

Lebiediew2 lata temu

Inny styl animacji orkiestry, wciąż Beethoven.
https://www.youtube.com/watch?v=h6J9YkA6IFM&t=143s

Lebiediew2 lata temu

I jeszcze coś, co każdy dobrze zna, czyli Toccata i fuga w d-moll. (Nawiasem mówiąc, istnieją wątpliwości, czy autorem rzeczywiście jest Bach).
https://www.youtube.com/watch?v=bOWi8tOf5FA

JustMe2 lata temu

@Lebiediew w końcu można ZOBACZYĆ muzykę

Lebiediew2 lata temu
Lebiediew2 lata temu

Już nie mogę edytować, a niestety w dwóch pierwszym komentarzach wrzuciłem jakimś cudem link z czasoznacznikiem w środku filmu xD Sorka

0
piwowar2 lata temu

@Lebiediew Przyjemnie się słuchało Bacha z wizualizacją przed oczami. Dobra rzecz

Bipalium_kewense2 lata temu

@Lebiediew Wizualizacja utworu Debussy'ego - przepiękna!

Lebiediew2 lata temu

@Bipalium_kewense Wiem! Może powinienem był od niej zacząć. Sama muzyka też chyba trochę bardziej bezpośrednia niż barokowy kontrapunkt. Z takich rozmytych, bogatszych, ale jeszcze nie ekscentrycznych, animacji mogę dorzucić Pasję wg świętego Mateusza -- i w zasadzie wszystkie kantaty.
https://youtu.be/S7cvZEhr6J8

Zaloguj się aby komentować