Podwyższane grządki, kto ma?

Myślałem o takich, żeby na około puścić drut miedziany żeby mi ślimaki nie żarły wszystkiego...


Na pewno wprowadza to jakiś porządek, ale i więcej podlewać trzeba co nie?

Chyba, że macie jakieś inne protipy na te obślizgłe skur...

#ogrodnictwo #dzialka

1b367d7a-5570-4660-9abb-37b00928f0f0

Komentarze (18)

@Daewoo_Esperal "żeby mi ślimaki nie żarły wszystkiego..."

Wkop 4 puszki lub słoiki lub wiaderka tak żeby prawie równo byly z ziemią i wypełni te pojemniki jakimś najtańszym piwem.

Zobaczysz ile bedzie potopionych. Bedziesz wywalał kilogramami ślimaki na kompost a do grzadki nie dojdzie ani jeden.

@Daewoo_Esperal ja ma takie 2 pod folią, tylko bardziej podłużne. Na ślimory dałem taśmę miedzianą wokół, od spodu siatka przeciw kretom.

@Daewoo_Esperal spoko sa ale najlepiej z tanich prefabrykatow betonowych/ogrodzeniowych

Drewno po 2 latach do wymiany

@bucz zależy jakie. Miałem wcześniej z dębowych dech 3cm grubości - stały 5 lat. Jak rozebrałem to połowa desek jeszcze była w stanie "coś się z tego zrobi", zgnite były najbardziej te na dole

@Daewoo_Esperal ja mam ekspress, kawa mielona, moze jakis gatunek ? Wczesniej z pracy mi zostawiali reklamowy i tym sypałem miedzy grzadki, tez dzialalo

Zaloguj się aby komentować