Państwa G7 mają już przygotowany plan odbudowy Ukrainy i Polski tam nie ma. Tutaj wielkie peany na temat moralnego imperium i pomocy Ukrainie, a i tak Niemiec zgarnie kontrakty na odbudowę
https://youtu.be/50bvuyVQJZk?t=1100
#wojna #ukraina
Państwa G7 mają już przygotowany plan odbudowy Ukrainy i Polski tam nie ma. Tutaj wielkie peany na temat moralnego imperium i pomocy Ukrainie, a i tak Niemiec zgarnie kontrakty na odbudowę
https://youtu.be/50bvuyVQJZk?t=1100
#wojna #ukraina
@czysty_rigcz Udajmy przez sekundę, że nie jesteście ruskim kontem - trollem... Co byście napisali, gdyby na zgromadzeniu zabrał głos np. Scholz i powiedział coś w stylu: "Po wojnie należy odbudować Ukrainę i tym zajmie się Polska..." Że Niemcy ponownie decydują za nas, czy że teraz Polska poniesie koszty odbudowy Ukrainy? No bo z pewnością byście nie napisali, że Ukrainę będą odbudowywały polskie firmy, które mają taki potencjał i jest ich dość dużo, za pieniądze pochodzące m.in. z MFW, skonfiskowanych aktywów ruskich i, być może, reparacji wojennych.
@joasch Udajmy przez sekundę, że jesteś racjonalnym człowiekiem, a nie przesiąknięty emocjami i propagandą. Tak cieszyłbym się, że się myliłem. Że jednak ta cała pomoc Ukrainie miała sens i będziemy mieli kawałek tortu, a nie tak jak w Iraku. Wysłaliśmy wojsko i nie mieliśmy udziałów w odbudowie i surowcach. Argumenty o sumieniu świata, moralnym imperium, chrystusie narodów do mnie nie przemawiają.
Zaloguj się aby komentować