Vakme
VakmeKompan

#notsodailyamv

Moim guilty pleasure jest oglądanie AMV-ek (czy też innych odmian, z M- czy G- na początku).
To krótkie filmiki, montowane z jednego lub kilku animców z podłożoną ścieżką dźwiękową. Jakość jest różna, a moim celem jest w oceanie YouTube'a znaleźć perełki
Postanowiłam dzielić się z wami moim hobby, tak abyście brali w nim również udział! Co kilka dni wrzucę post, w którym zaproponuję kilka kategorii. Kategoria, która otrzyma najwięcej głosów w komentarzach, zostanie zaprezentowana w następnym poście - pokażę 3-4 AMV z danej kategorii, z krótkimi opisami i recencjami.
Razem z prezentacją kategorii pojawią się też inne kategorie do głosowania - i tak dalej.

Pozwolę sobie, ten pierwszy i jedyny raz, rozpocząć:
KATEGORIA: Moje perełeczki

https://www.youtube.com/watch?v=paMBMrpLl7w - Fionn's Curse - Fate/Zero
"Klątwa Fionna" to nagrodzona na Anime Boston w 2014 roku opowieść o tragedii Diarmuida Ua Duibhne, wojownika Fianny. Jeśli jesteście ciekawi jego historii, to jest dostępna na Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Diarmuid_Ua_Duibhne
W skrócie - biedny Diarmuid został naznaczony znamieniem, które sprawia, że zakochuje się w nim każda kobieta, która na niego spojrzy. W tym żona jego dowódcy - Grainne. Jak to się kończy - możecie zobaczyć w AMV.
Znakomite jest przejście z historii Diarmuida to wydarzeń "aktualnych" - z Wojny o Świętego Graala, na którą został wezwany jako jeden z 7 duchów bohaterów. Czy klątwa Fionna skończyła się wraz ze śmiercią Diarmuida?

https://www.youtube.com/watch?v=5NBEeN8MDsM - John the Hellhound - Fullmetal Alchemist: Brotherhood i inne
FMAB to cudowny materiał źródłowy, a gdy do tego bierze się za niego ktoś o podobnym talencie i umiejętnościach co zwycięzca AkrossConu SilentMan... To usiądźcie wygodnie i zanurzcie się w opowieści, bo emocje gwarantowane!
"Piekielny ogar John" opowiada o młodym naukowcu (w tej roli Edward Elric z FMAB), który swój geniusz wykorzystuje... no właśnie, do czego? I dlaczego ściga go za to wojsko?
Gdy obejrzycie pierwszy raz, polecam obejrzeć drugi raz, ale pauzując w ciekawszych momentach, bo różnego rodzaju easter eggów jest mnóstwo.

https://www.youtube.com/watch?v=pRsHxDjXn88 - Shoot me! - Black Lagoon
Skoro to lista moich perełeczek, to nie może na niej zabraknąć czegoś nostalgicznego. W tym AMV z Black Lagoon nie ma historii, za to jest przemoc, krew i flaki. I oczywiście mnóstwo broni palnej.
Pokazałam je mojemu niemężowi kilka lat temu i od tamtego momentu nie ma tygodnia, źebym nie została zaatakowana znienacka wrzaskiem "I WANT YOU TO DO ME WITH YA TOMMY GUN BABE".
Kiedyś jeszcze kupię tego Thompsona, zobaczycie.

Kategorie do głosowania:
A - bohaterowie sprzed wieków
B - najlepsze wszech czasów
C - (niekoniecznie) radosne przygody młodego alchemika

Głosujcie w komentarzach! I zachęcam do wstawiania swoich ulubionych AMVek, chętnie przygarnę

lubieplackijohn

@Vakme Jak wyżej: B

tymszafa

B, Black Lagoon i Fullmetal Alhemist najlepsze, no i scena "z pieskiem"... zapada w pamięć. Ech, Anime, kiedyś się oglądało! ALE NIE JESTĘ OTAKU.

adrian-wieczorek

@Vakme kolejne anime do ogladania

Vakme

@adrian-wieczorek które ci wpadło w oko? :3

Vakme

@tymszafa oczywiście, nie jesteśmy otaku scena z "pieskiem" mocna, ogólnie FMAB jest uważane za najlepsze anime wszechczasów.
Ale Fate/Zero też jest dobre, a co ciekawe, wychodzi dużo filmów z analizą, z których wychodzi, że ma ramy tradycyjnej greckiej tragedii, ot, ciekawostka

pescyn

@tymszafa @Vakme Tu nie ma otaku - jesteście wśród przyjaciół i naukowców

adrian-wieczorek

@Vakme wszystkie lubie Shōnen

Zaloguj się aby komentować