Niemcy nie dadzą Ukrainie rakiet, ale za to pozwolą Rosji zarobić na rafinerii Schwedt

Niemcy nie dadzą Ukrainie rakiet Taurus. Zamiast tego chcą pozwolić rosyjskiemu koncernowi zarobić na sprzedaży udziałów w rafinerii Schwedt


#geopolityka #niemcy #rosja #gospodarka



---------------


Nota moderatora: Niemcy w uchwale parlamentu postanowili o przekazaniu Ukrainie m.in. rakiet dalekiego zasięgu, ale bez zgody na konkretnie rakiety Taurus

Polon.pl

Komentarze (6)

Orbita500

No właśnie wbrew narracji, niemcy po początkowych żałosnych tłumaczeniach objętego stanowiska w sprawie ukrainy. Mocno zrewidowali swoje podejście i ślą tego sprzętu naprawdę sporo, a w szczególności, systemy AA. Które dla ukrów są nieocenione.

No ale... czego się spodziewać, po jednej z największych gospodarek i największego w eu exportera broni. Po prostu nie wypadało inaczej.

znany_i_lubiany

Przeczytałem na szybko listę uzbrojenia, tak naprawdę to amunicja 65tyś sztuk (przypuszczalnie 155mm NATO) i rakiety do systemu MARS m270. Taurusów nie dadzą, boją się użycia na terenie ruzzkim, dziwne że Brytyjczycy i Francuzi się tym nie przejmują.

FoxtrotLima

@znany_i_lubiany Niemcy nie chcą zagrywać najlepszej karty jeszcze. Może cisną ruskich zakulisowo używając Taurusów jako karty przetargowej. Ja bym przynajmniej tak zrobił.

FoxtrotLima

@MariuszMarszalkowski BTW dwa lata temu były heheszki, że Niemcy chcą dostarczyć 5000 hełmów, tylko nie wiedzą na jaki adres wysłać.

Otóż już wiedzą i dostarczyli do tej pory 33190 takich hełmów oraz planują dostarczyć 27510 kolejnych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

sebie_juki

@FoxtrotLima mam nadzieję, że nie "takich hełmów" tylko dobrych. Ztcp to te 5000 z 2022 roku to się dziwnie zgadzało z wielkością odrzuconej partii nie spełniającej norm, kupionej kilka lat wcześniej.

Zaloguj się aby komentować