Niemcy nie dadzą Ukrainie rakiet, ale za to pozwolą Rosji zarobić na rafinerii Schwedt

Niemcy nie dadzą Ukrainie rakiet, ale za to pozwolą Rosji zarobić na rafinerii Schwedt

Polon.pl
Niemcy nie dadzą Ukrainie rakiet Taurus. Zamiast tego chcą pozwolić rosyjskiemu koncernowi zarobić na sprzedaży udziałów w rafinerii Schwedt

#geopolityka #niemcy #rosja #gospodarka
---------------

Nota moderatora: Niemcy w uchwale parlamentu postanowili o przekazaniu Ukrainie m.in. rakiet dalekiego zasięgu, ale bez zgody na konkretnie rakiety Taurus

Komentarze (6)

Orbita500

No właśnie wbrew narracji, niemcy po początkowych żałosnych tłumaczeniach objętego stanowiska w sprawie ukrainy. Mocno zrewidowali swoje podejście i ślą tego sprzętu naprawdę sporo, a w szczególności, systemy AA. Które dla ukrów są nieocenione.

No ale... czego się spodziewać, po jednej z największych gospodarek i największego w eu exportera broni. Po prostu nie wypadało inaczej.

znany_i_lubiany

Przeczytałem na szybko listę uzbrojenia, tak naprawdę to amunicja 65tyś sztuk (przypuszczalnie 155mm NATO) i rakiety do systemu MARS m270. Taurusów nie dadzą, boją się użycia na terenie ruzzkim, dziwne że Brytyjczycy i Francuzi się tym nie przejmują.

FoxtrotLima

@znany_i_lubiany Niemcy nie chcą zagrywać najlepszej karty jeszcze. Może cisną ruskich zakulisowo używając Taurusów jako karty przetargowej. Ja bym przynajmniej tak zrobił.

FoxtrotLima

@MariuszMarszalkowski BTW dwa lata temu były heheszki, że Niemcy chcą dostarczyć 5000 hełmów, tylko nie wiedzą na jaki adres wysłać.

Otóż już wiedzą i dostarczyli do tej pory 33190 takich hełmów oraz planują dostarczyć 27510 kolejnych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

sebie_juki

@FoxtrotLima mam nadzieję, że nie "takich hełmów" tylko dobrych. Ztcp to te 5000 z 2022 roku to się dziwnie zgadzało z wielkością odrzuconej partii nie spełniającej norm, kupionej kilka lat wcześniej.

Zaloguj się aby komentować