#motocykle #spierdotrip #camping
Szpej spakowany spadam stąd. Zajadę jeszcze do zamku w Czersku, wrzucam też screen z lokalizacją, polecam miejscówkę bardzo przyjemna. Nie polecam za to straży wędkarskiej bo to chuje i budzą po nocy ( ͡° ʖ̯ ͡°)



#motocykle #spierdotrip #camping
Szpej spakowany spadam stąd. Zajadę jeszcze do zamku w Czersku, wrzucam też screen z lokalizacją, polecam miejscówkę bardzo przyjemna. Nie polecam za to straży wędkarskiej bo to chuje i budzą po nocy ( ͡° ʖ̯ ͡°)



Poważnie istnieje coś takiego jak straż wędkarska?
@pokojowonastawionaowca "państwowa straż rybacka" ale przedstawili się w nocy jako wędkarska xD
(patrz mój poprzedni wpis)
@mtriciak33 są dwie instancje. Państwową rzadko się widuje.
@pacjent44 a jaka to ta druga? Prywatna straż rybacka czy co?
@mtriciak33 związek wędkarski sam pilnuje tematu i tych chłopaków jest znacznie więcej, ale nie mają takich uprawnień jak państwowa. Na przykład nie mają broni.
@pacjent44 no i mogą wlasciwie zrobić? nakrzyczeć?
@pokojowonastawionaowca
Kontrolą wędkarzy zajmuje się kilka organów, a ich głównym celem jest dbanie o przestrzeganie przepisów dotyczących rybactwa i ochrony wód.
Najważniejsze podmioty uprawnione do kontroli to:
Państwowa Straż Rybacka (PSR): Jest to umundurowana i uzbrojona formacja podległa wojewodzie. Jej strażnicy mają szerokie uprawnienia, w tym prawo do kontroli dokumentów (karta wędkarska, zezwolenie), sprzętu wędkarskiego oraz ilości i gatunków złowionych ryb. Mogą również nakładać mandaty i kierować sprawy do sądu.
Społeczna Straż Rybacka (SSR): Działa w ramach Polskiego Związku Wędkarskiego (PZW). Strażnicy SSR mają prawo do kontroli dokumentów, sprzętu i złowionych ryb. Zazwyczaj działają w grupach, a w przypadku stwierdzenia poważnych wykroczeń mogą wezwać na miejsce Policję lub Państwową Straż Rybacką.
Policja: Funkcjonariusze Policji mają uprawnienia do kontroli wędkarzy w zakresie przestrzegania prawa.
Straż Leśna, Straż Parków Narodowych i Krajobrazowych, Państwowa Straż Łowiecka: Te służby mają uprawnienia do kontroli wędkarzy na podległym im terenie, w zależności od specyfiki danego obszaru.
@pacjent44 a mogą nachodzić ludzi śpiących w namiocie nie mających nawet wędek?
@mtriciak33 a skąd mają to wiedzieć?
Bonus:
Widoczek na Warszawę z okolic góry Kalwarii

@mtriciak33 jaka to niby góra? pole kapusty. coś oszukujesz
Zaloguj się aby komentować