@dez_ mimo wszystko nie chce się wierzyć. Ech.
Z ciekawości spytałem się ile osób ginęło na froncie wschodnim podczas II wojny.
Szacuje się, że na froncie wschodnim podczas II wojny światowej ginęło średnio około 18 000 do 23 000 osób dziennie. Wartość ta obejmuje zarówno poległych w walce żołnierzy obu stron, jak i zamordowanych oraz zmarłych z wycieńczenia i chorób cywilów (w tym ofiary Holokaustu) przez cały okres trwania zmagań.W przeliczeniu na poszczególne grupy:Żołnierze Armii Czerwonej: około 12 000 – 15 000 dziennie.Żołnierze państw Osi: około 2 500 – 3 500 dziennie.Cywile i jeńcy: około 4 000 – 6 000 dziennie.
Zaloguj się aby komentować