Komunie mam siostrzeńca w maju, już ugadamy jestem ze kupuje rower młodemu. Myślicie ceny przed majem wystrzelą w kosmos? Myślałem żeby teraz kupić to może trochę przycebule. Poleci ktoś dla dzieciaka jakiś rower do 3k ziko? Głównie dojazd do szkoły i wyprawy z kolegami. Młody mieszka na wsi, pełno tam dróg polnych i kamienistych. #rower
Komentarze (10)
@junkersor trzeba przymierzyć, bo może mieć krótkie kopytka, i będzie ciężko mu do pedałów dosięgnąć.
Najlepiej zmierzyć przekrok (wewnętrzna długość nogi od stopy do jajek), i na tej podstawie wybrać.
I pamiętaj, że różne rowery, pomimo tego samego rozmiaru, mogą się różnić geometrią, więc po przymierzeniu jednego modelu, może okazać się, że inny model nie będzie taki dobry.
Dobrym wyjściem by było zabrać chłopaka do rowerowego, i przymierzyć z nim rower.
@junkersor jprdl, nie słuchaj tych wykładów o geometri ramy i innego pierdolenia od kolegi wyżej, tylko weź wymiary dzieciaka od rodziców, wzrost i przekrok, idź do salonu rowerowego, najlepiej dwóch, i tam pracują ludzie którzy się tym zajmują nacodzień, bo tu jak widzisz ktoś zacznie się wymandrzać "specjalistyczna" wiedzą na temat kątów natarcie rur w rowerze dla dzieciaka na komunię, heh, ciut większy to dobry pomysł. Rower da się skrócić, np mostkiem czy pozycją siodełka, ale sekciarze za małych rowerów nie mogą w to uwierzyć, proszę.
Zaloguj się aby komentować