
Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un wezwał do dalszej rozbudowy arsenału nuklearnego w celu „zdominowania świata” – poinformowały we wtorek reżimowe media. Podczas partyjnych obrad w Pjongjangu oskarżył również Japonię o militaryzm i otwarte przekształcanie się w „państwo wojny”.
Podczas trzydniowego, zakończonego w poniedziałek posiedzenia komitetu centralnego Partii Pracy Korei Kim wyznaczył „zadania dynamicznego prowadzenia prac nad nieprzerwanym zwiększaniem potężnych aktywów obronnych na nasz własny sposób i z celem zdominowania świata” – podała oficjalna agencja KCNA. Władze w Pjongjangu uznały, że konsekwentne korzystanie z uprawnień mocarstwa nuklearnego, to w obecnych realiach jedyna skuteczna metoda na poradzenie sobie ze skomplikowaną sytuacją na arenie międzynarodowej. [...]
#wiadomosciswiat #koreapolnocna #stosunkimiedzynarodowe #japonia #politykamiedzynarodowa #programnuklearny #bronatomowa #kimdzongun #codziennykimdzongun #politykazagraniczna #polskaagencjaprasowa