Jakiś brzydal na allegro sprzedał mi podróbki eneloopów (chociaż opis ogłoszenia deklaruje "100% oryginał")
Nie chce mi się pakować i odsyłać (bo z komentarzy przeczytałem, że od razu zwraca kasę).... z resztą dla zasady wolałbym ukarać takiego jegomościa.
Policja? W moim przypadku ledwo 100zł więc czyn mało szkodliwy, ale jeśli pomnożyć przez liczbę ludzi która kupiła to już dziesiątki tysięcy złotych wychodzi.
Pewnie nie w tym państwie z dykty, ale jakieś pomysły na jakieś większe odszkodowanie za stracony mój czas i niepotrzebne nerwy ?
Na allegro już ofertę zgłosiłem, ale słysząc opinię o allegro pewnie osrają temat.
o tu: https://allegro.pl/oferta/4x-akumulatorki-panasonic-eneloop-pro-r6-aa-4bl-10532115150
pierwszy blister 1700mAh, drugi mi się jeszcze testuje, ale zapowiada się podobnie.
  • opakowanie różnice jak w podróbkach i artykułach/filmikach na ten temat...
Nebthtet

IMO policja. To nie kradzież, a oszustwo - a więc cięższy paragraf tak naprawdę. Gość zawsze jak coś może mieć dupochron, że sam nie wiedział, zwraca kasę, etc - ale może coś się ugra.


I nie, na odszkodowanie bym nie liczyła, bo jaką realną stratę poniosłeś (skoro facet zwraca kasę)? Ale proceder ukrócić trzeba.

Brickstone

@dexterxx.pl oszustwo nie ma granicy w kwocie. Jednak najbardziej poszkodowanym w tej kwestii jest producent i jemu bym podesłał linka do aukcji. Ma raczej spory dział prawny i czas, aby kopać się w sądzie z oszustem. Np. Disney regularnie wykorzystuje lokalne wydziały PG do ścigania producentów podróbek.

dexterxx.pl

poszło mailowo zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa wraz z dokumentacją do rybnickiej policji, zobaczymy co z tego wyjdzie.

dexterxx.pl

Jakby kogoś c.d. interesował:


Jestem po zeznaniach. Ogólnie przetłumaczone mi zostało, że ja nie jestem uprawniony do osądzania kogoś i oceniania co jest podróbką, a co nie. Producent może złożyć zawiadomienie ew. o czymś takim, ja mogę tylko dać cynk, że mam podejrzenie.


Poza tym jak się też okaże, że fałszywie oskarżam typa (bo może nie być świadomy wprowadzania podróbek na rynek) to jeszcze na mnie odpowiedzialność karna jakaś spada -- weź tu coś chciej zrobić dobrego dla kraju i ludu


TL;DWT: zgłaszać się od razu do producenta i albo trzymać towar i czekać na sprawę sądową albo producent może poratuje w ramach prezentu za darmo oryginałami albo po prostu do allegro o zwrot pieniędzy występować i wysrane mieć na oszustów i żyć dalej.


Ze strony policjanta pójdzie/poszło pismo do panasonica, że wpadło takie zawiadomienie i moje dane im przekazują do kontaktu. Elo pozdro odmawiamy postępowania czekaj na kontakt panasonica.


ZNIECHĘCAJĄCE TROCHĘ ALE DUPA TWARDA, CZEKAM.

Dalinar_Kholin

@dexterxx.pl Już widzę jak policja przekazała twoją skargę do producenta

Zaloguj się aby komentować