I znowu Garmin oszukuje xd

Co już zauważyłem bardzo słabo algorytm radzi sobie z aktywnościami, które z pewnością spalają pewną ilość kalorii, a których on nie zauważa albo liczy bardzo skromnie.


Dzisiejszy, co prawda nie jakoś super intensywny ale zawsze, spacer policzył mi za 190 kcal. 2.5 godziny chodzenia i 12 km z 113m przewyższenia no i w sumie nie zgadzało mi się.


Skonsultowałem się zatem z chatgpt z prośbą o oszacowanie, oraz nawet dałem mu wykres tętna i oto co oszacował


Świetne doprecyzowanie! Jeśli przewyższenie było 113 metrów (a nie 300), to Twoje spalanie wyglądałoby tak:


Dane:


waga: 79.5 kg


dystans: 12 km


czas: 3 godziny (z tętna wynika, że wliczałeś postój)


średnie tętno: 77 bpm


przewyższenie: 113 m


Szacunkowe spalanie:


marsz po płaskim: ~150–180 kcal/godzinę


3 godziny: 450–540 kcal


dodatkowe kalorie za przewyższenie 113 m: ~30–50 kcal


Łącznie:


ok. 480–590 aktywnych kalorii


Czyli nadal wyraźnie więcej niż te 190 kcal z zegarka, mimo mniejszego przewyższenia. Wygląda na to, że zegarek bardzo mocno obciął spalanie przez niskie tętno — co jest typowe, jeśli wędrówka była luźna i w strefie "rozmowy" (czyli lekkiego wysiłku, dla organizmu praktycznie spacer).


Oraz przygotował mi taką tabele (pic rel) co zgadzałoby się zarówno z moimi szacunkami jak i odczuciami (moje uczucie głodu nigdy mnie nie zawodzi jeśli chodzi o wskazanie czy jestem w deficycie xd


Za to jeśli chodzi o dynamiczne aktywności, to nadal będę miał duże zaufanie we wskazanie algorytmu.


Dojrzewam również aby ustawić sobie kalorie "na sztywno" bo wszystkie kalkulatory wyznaczały mi zerowe zapotrzebowanie (brm plus aktywności) na 2 800 kcal- co pokrywa się ze średnim spalaniem z całego poprzedniego roku wskazanym przez garmina.


Wiem... Komplikuje podejście do kaloryki- ale U MNIE NA RAZIE DZIAŁA- u ciebie może być inaczej.


#galaretkanomore #liczeniekalorii #dietetyka #chudnijzhejto

3e57c9fd-b2d6-491b-9779-3e7dd7a84bab
28e0d9fd-b781-4105-8904-ea1e30e2a2d7

Komentarze (1)

AdelbertVonBimberstein

W ogóle

"Spalanaia"- teraz zauważyłem. Naucz się maszyno poprawnie po polsku xd

Zaloguj się aby komentować