M_B_A

@pudelek ciężko doradzić nie wiedząc na jakim poziomie jesteś obecnie. No i nie wypowiem się o cenie, bo po prostu nie wiem. Sam bym nie kupił. Także mogę jedynie służyć taką bardziej ogólną radą.


Z doświadczenia raczej nie polecam kolekcjonować książek typu "Język X v1.2.3". Takie książki są dobre głównie na start jak dopiero łapiesz podstawy, szybko się przedawniają, a na końcu i tak jak wychodzi nowa wersja języka to wchodzisz do dokumentacji (artykuły na MSDNie są bardzo przystępne tylko polecam czytać w oryginalne po angielsku, a nie te tłumaczone maszynowo). Także jeśli miałbym polecać książki to głównie te, które opowiadają o konceptach (Wzorce Obiektowe, TDD, DDD, ogólnie o architekturze, itp.). Takie książki raczej dużo wolniej się przedawniają i nawet jeśli przypłady są w jakimś konkretnym języku to koncepty dalej mają sens nawet w innych technologiach.

pudelek

@M_B_A Dzięki za odpowiedź. Problem jest taki, że mam bardzo zróżnicowany poziom. Tak bym to uczciwie nazwał. Szukam jakiegoś złotego środka żeby dowiedzieć się czego nie wiem. Wstyd się przyznać, ale np. stąd https://helion.pl/pobierz-fragment/cshwzo/pdf połowa dla mnie to nieznajome terminy, a w c# programuję od jakichś 9 lat. Mam też wiele innych tematów do nadrobienia, np. potrzebuję uporządkować więdzę o wielowątkości. Cholera, sam nie wiem jak się do tego wszystkiego zabrać, bo chciałbym po prostu dla samego siebie zostać "dobrym" programistą c# Wiem, że to brzmi głupio, ale inaczej nie wiem jak to określić

M_B_A

@pudelek No to w takim wypadku taka książka typu "C# 10" może mieć sens, ale wciąż ciężko mi polecić jakiś konkretny tytuł. Za cholęrę nie mogę sobie przypomnieć autora, ale miałem kiedyś w ręku coś co mi się podobało bo rzeczywiście od razu przy podstawach była mowa o tym jak obiekty są trzymane w pamięci, jak np. działa boxowanie czy Nullable<> i podobne rzeczy, o których w pewnym momencie czasem warto myśleć. Tylko raczej bym polecał "Metodę Balcerowicza" czyli nie czytać od deski do deski tylko bardziej przekartkować tą książkę i ewentualnie zagłębić się tam gdzie masz braki.


Chociaż jak wiesz gdzie masz braki to możesz też próbować przeszukiwać sieć. Jest pełno artykułów np. o wielowątkowości i po prostu jak czytasz i napotykasz coś czego nie znasz to googlujesz dalej Tylko polecam raczej blogi tych znanych, np. lubię Jona Skeeta. U mnie taka metoda się sprawdza, a jeśli chodzi o książki to bardziej papierowe bo PDFy mnie szybko męczą i nużą i może dlatego nie jestem przekonany.

pudelek

@M_B_A Jakbyś sobie przypomniał jakimś cudem to daj znać. Te książki z packta wezmę, bo to w sumie śmieszna cena. Co do papierowych książek to też je preferuję, aktualnie uczę się do egzaminu na patent strzelecki i ustawę też na papierze do zrobienia notatek sobie wydrukowałem. Natomiast w ksiązkach nie mażę i kindle daje radę.

ps. powiem Ci, że jak hejto będzie miałem chociaż poziom tak 30% Twojej odpowiedzi to już pokochałem ten portal

raxonpc

tych konkretnie książek nie miałem, ale generalnie mam źle doświadczenie z packt.

Plus ten zestaw dosyć drogi... Gwarantuję, , że wszystko z nich znajdziesz na necie za free

Zaloguj się aby komentować