Komentarze (5)

CoryTrevor

Finlandia w NATO, Szwecja w NATO, fiasko Nord Stream, niezliczona ilość firm wycofana z rosji, na dziś 400000 młodych chłopów w piachu. Nawet jeżeli putinowi uda się oficjalnie przejąć tereny zajęte w 2014 roku (scenariusz prawdopodobny w razie jesiennej wygranej Trumpa), to będziemy mieli idealny przykład pyrrusowego zwycięstwa.

marcin-pyra

@CoryTrevor Wszystko się zgadza po za tymi 400k do piachu. Te staty ukraińskie nie mówią o zabitych tylko o wyeliminowanych w jakikolwiek sposób powrotnie i bezpowrotnie. Czyli zabici ale też ranni. Część tych rannych wraca do służby i często bardzo szybko.

CoryTrevor

@marcin-pyra dane amerykańskiego wywiadu podają zbliżone liczby, ale masz rację - mowa o szerokopojętym wyeliminowaniu a nie o śmierci. Co do zgonów to przed chwilą dokopałem się do szacunkowych danych około 100k. I tak kosmos.

radoslaw-m

@CoryTrevor to i tak dużo. Jak nie ma nogi to jest już średnio przydatny w fabryce. Do tego tysiące z traumą. W naszym przypadku to byłby koniec rozwoju na kilka dekad. Tam to już po prostu będzie równia pochyła

xniorvox

Część tych rannych wraca do służby i często bardzo szybko.


@marcin-pyra Za to inna część przechodzi na garnuszek socjalny jako inwalidzi wojenni. I oni będą dla powojennej gospodarki jeszcze gorsi niż trupy, bo kosztują.

Zaloguj się aby komentować