Komentarze (11)
@Semicolon to może wyjaśnisz mi po co Iranowi 400 kg uranu wzbogaconego do 60%? Oficjalnie rozwijają program nuklearny jedynie do celów pokojowych, ale z tego co wiem, to maksymalny poziom wzbogacenia stosowany we współczesnych reaktorach to 5%.
Wzbogacenie do tak wysokiego poziomu jak 60% jest bardzo drogie i nie ma zastosowania cywilnego. To nadal za mało do wytworzenia bomby, ale z tego co znalazła IAEA można zrobić 10 bomb atomowych przy dalszym przetworzeniu. Taki poziom wzbogacenia nadaje się też do tzw. brudnej bomby.
@lurker_z_internetu dlaczego Izrael nie wpuścił IAEA, dlaczego żadnych traktatów nie podpisał, po co im bomby atomowe?
Podajesz żydowskie źródło informacji BBC pff
@Semicolon a gdzie Izrael zaprzeczał, że ma broń jądrową?
Czy Iran ukrywa jakaś niespotykaną technologię energetyczną wykorzystującą 60% U-235? Czy przypadkiem Koran nie zakazuje oszukiwania?
BBC zbyt żydowskie, to proszę, artykuł prosto od IAEA.
\
The Natanz Fuel Enrichment Plant site was targeted in attacks on 13 June that destroyed the above-ground part of the Pilot Fuel Enrichment Plant, one of the facilities at which Iran was producing uranium enriched up to 60% U-235.
https://www.iaea.org/newscenter/pressreleases/update-on-developments-in-iran
@lurker_z_internetu Israel nigdy oficjalnie nie potwierdził że posiada broń atomową. Jeszcze raz co ukrywa Israel że nie wpuścił IAEA.
@Semicolon myślałem, że rozmawiamy o oskarżaniu Iranu przez Izrael, że idą w kierunku wytwarzania broni jądrowej. Czyli jesteśmy już zgodni, że to prawda?
@lurker_z_internetu oczywiście, posiadania Atomówki to jakby nie patrzeć gwarancja bezpieczeństwa. Patrz co się dzieje z Ukrainą.
@Semicolon ok, czyli zgadzasz się z tym co Netanjahu mówi w tym materiale co wrzuciłeś. No to źle zrozumiałem przekaz wpisu. Co w takim razie myślisz o kłamstwach z ich strony? Islam tego nie zabrania?
Izrael na strategię tzw. "nuclear ambiguity", czyli nie zaprzeczają, ani nie potwierdzają. Tajemnicą poliszynela jest co i ile tego mają. Mają też doktrynę zwalczania wszelkich prób uzyskania broni jądrowej przez państwa w regionie.
@lurker_z_internetu najgorszym że sposobów by się dowiedzieć czy mają jest próbą 'wprowadzenia demokracji' przez USA. Israel powinien się z tym liczyć że nikt w regionie nie będzie go kochała za okupowanie Palestyny i to co robią w fazie. Liczę tylko że ludziom w końcu otworzą się oczy, a w szczególności politykom.
@Semicolon tak samo trudno, by Izrael nie prowadził prewencyjnych działań, jak większość sąsiadów ma doktrynę dążenia do unicestwienia ich państwa i wymordowania/wygnania wszystkich Żydów z regionu - z Islamską Republiką Iranu włącznie.
@lurker_z_internetu bo bezprawnie okupują Palestynę. Zagrali karta holocaustu i bum, dej nam się w należy. Israel jest państwem religijnym, niczym więc nie ustępuje innym religijnym państwom
@Semicolon Izrael, w przeciwieństwie to Iranu nie ma praw nakazujących życie zgodne z religią. 21% mieszkańców to Arabowie. Prawo i religia są tam oddzielone. Najważniejsze osoby w państwie są wybierane w powszechnych wyborach. Jednak trochę się to różni od Iranu, gdzie Najwyższym Przywódcą jest Ajatollah i gdzie Szariat jest najwyższym prawem, a do jego egzekwowania powoływano takie instytucje jak policja moralności.
Zaloguj się aby komentować