#hitzarroyo #historiazarroyo

 

Janusz Waluś - o tym człowieku słyszał każdy. 10 kwietnia 1993 roku na zlecenie szefa Partii Konserwatywnej RPA Clive'a Derby-Lewisa zastrzelił lidera południowoafrykańskiej partii komunistycznej, Chrisa Haniego. Miał być za to skazany na karę śmierci wraz z Derby-Lewisem, lecz z powodu zniesienia owej kary w RPA zamieniono wyrok na dożywocie.

 

Janusz Waluś, dziś 69-letni mężczyzna, miał wyjść w czwartek 1 grudnia na wolność z racji przedterminowego zwolnienia. Dziś po południu został zaatakowany nożem przez współwięźnia. Z pierwszych ustaleń wynika, że współwięzień Walusia celował w serce - na szczęście nie udało się. Stan zdrowia Polaka jest stabilny, wszczęto w tej sprawie śledztwo.

 

Dość popularną opinią i mocną pod kątem argumentów jest to, że nieświadomie zabójstwo Haniego przybliżyło Nelsona Mandelę do fotelu prezydenta i zniesienia apartheidu, który dość długo się trzymał w RPA. Dziś jednak w RPA dochodzi do coraz częstszych napaści na farmy Burów.

 

W komentarzu zostawię zarówno link do informacji odnośnie ataku, jak i do dość ciekawego podcastu przybliżającego w sposób szczegółowy (jak na 40 minut materiału) historię Walusia, zamachu na Haniego i konsekwencji morderstwa.

22c3e735-810f-41d7-8918-3ae63dfdd212

Nie znam człowieka serio

@Arroyo ja nie słyszałem o nim.

@zero dlatego polecam obejrzeć powyższy podcast

@Arroyo spoko żyje i czuję się dobrze. Dzięki że pytasz

@Arroyo
Ciekawe co z tym terrorystą i morderca teraz będzie? tzn. To że dostanie objazd - niczym małpka w zoo - po wszystkich spierdolinach pseudo telewizyjnych typu: W Mongolii 24, Kurwizja TVP, Sommery, czy inne MN, to raczej wiadomo, potem pewnie książka.
A może "Annuszka już kupiła olej słonecznikowy, i nie dość, że kupiła, ale już go nawet rozlała."???

 

Swoją drogą, to plan Walusia i Derby-Lewisa, by zamordować Haniego, co spowoduje odroczenie wprowadzenia demokratycznych wyborów i upadek apartheidu przyniósł wręcz odwrotny skutek xD.
<zawsze miałem łeb do interesów>

@Arroyo a to jak polecasz to tym bardziej nie będę się nim interesował.

@zero to po co się wypowiadasz?

@Arroyo bo mówisz że wszyscy o nim słyszeli, więc chciałem Cię wyprowadzić z błędu.

Zaloguj się aby komentować