Hejto misie, potrzebuję porady.

Niedługo będę odwiedzać Zanzibar i chcę w ten tydzień wypoczynkowy wycisnąć ile się da. Oczywiście interere mnie nurkowanie w Morzu Indyjskim (snorkling w sumie). Czy ktoś się zna na rzeczy i doradzi, na jakie maski patrzeć, czy w sumie płetwy mi się przydadzą czy zbędny bajer i może podpowie, czy kamerki wodoodporne mają sens i coś ciekawego nagram?

inne porady wycieczkowe do egzotycznego państwa też przyjmę!

zdjęcie dla uwagi

#turystyka #afryka #podroze #nurkowanie #morze

46dd2898-31a2-4ecb-87ab-7764ece0416b

Komentarze (10)

Przy brzegu jest raczej na dnie piach i ew. rzadkie krzaki, więc do oglądania tego wystarczą Ci byle jaka maska.

Płetwy i owszem, zawsze się przydają.

Rozmień wcześniej dolary na kilkanaście pojedynczych banknotów jednodolarowych na napiwki.


Aa, i jakbyś wpadł na "cudowny" pomysł obdarowania biednych dzieci pisakami, książeczkami czy blokami celem nagrania fajnego filmu na Instagrama jak większość pseudoinfluencerów to sobie daruj.


Dorośli później i tak dzieciom fanty zabiorą i sprzedadzą lub zwyczajnie wy⁎⁎⁎⁎dolą, bo mają nadmiar.

@jiim O rety, nawet mi to nie przyszło do głowy XD

Żadnym dzieciom nic nie dam na pewno, na szczęście nie jadę do standardowo turystycznej miejscowości, spokojniejsze miejsce na południu, JESZCZE nie tak skomercjalizowane.

@Rysia no to oczekuj biedy aż piszczy, zresztą tak jest tam wszędzie. Sama stolica wyspy to jak jakaś dziura z podlasia xD


Knajpy z barem raczej nie znajdziesz a browar w lokalnym "sklepie" może być (o ile będzie) ciepły i z trzy butelki. Ja jak wyszedłem do miejsca, gdzie wymieniają pieniądze na chłam (bo nie nazwę tego sklepikiem) to po browar jechali mi lokalne chłopaki na motorku chyba do wioski obok. Xd


Palenie niby nielegalne, ale często je u lokalsów czuć i za parę dolków ziomki coś skołują.

Jeśli chcesz zabrać kamerę pod wodę, kamera sportowa to dobry wybór. Zerknij na Action 5 Pro lub Ace Pro 2. Pomimo że są wodoodporne, warto dokupić obudowę do nurkowania, ponieważ zmniejszy ona zniekształcenia powodowane przez wodę.

Na moim kanale jest sporo o tych kamerach, więc wszystko tam znajdziesz.

Wprawdzie wyporność Indyjskiego jest mniejsza niż Środziemnego, ale IMHO płetwy się przydadzą. Dużo łatwiej do dnia podpłynąć żeby się czemuś przyjrzeć lepiej. Pytanie czy znajdziesz na nie miejsce w bagażu, bo rozumiem ze lecisz samolotem. Co do masek pełnych to mam dwie te droższe z Decathlonu i też są spoko. Jedynie ja mam brodę i mi przeciekają od dołu bo nie dolegają dobrze, ale przeciek minimalny. Jak masz gładkie lico to nie ma problemu. Jedynie nie jestem przekonany że dla małych dzieci to dobry pomysł. Trzeba się przestawić mentalnie, że nie możesz oddychać jak się zanurzysz razem z zaworem. Bo nie czujesz w pełnej masce wody w nosie i ustach. Wydaje mi się że dzieci mogą spanikować, ale mogę się mylić.

Nie wiem co się stało że napisałem komentarz do posta sprzed roku. Mam nadzieję że pobyt na Zanzibarze się udał. A mi sie należy złota łopata.

@borsukh a więc uprawiałeś stalking, noted noted (oczywiście żartuje se)
Dziękuję za poradę, wyjazd faktycznie się udał, ostatecznie kupiłam zwykłą półmaskę i małe płetwy, dla mnie było wystarczające i się dobrze bawiłam.

Zaloguj się aby komentować