Komentarze (9)

Yossarian

Najwięcej na hr narzekają ci, którzy nie mają żadnego rozumienia biznesu.


Programiści, którzy uważają, że skoro potrafią napisać dobry kod, to już nie muszą mówić dzień dobry ani napisać ładnego CV.


I oczywiście wszyscy mądrale, którzy nigdy żadnego biznesu nie prowadzili, ale uważają, ze każdy jeden potrafiliby prowadzić lepiej. A już na pewno potrafiliby się zająć rekrutacją i haerem.


Skoro wszystkie haery tak źle działają, to wydaje mi się, że jest ogromna nisza na rynku do wykorzystania.


Wyobrażacie sobie, jaki byłby ogromny popyt na PIERWSZY PRAWDZIWY NAJLEPSZY JEDYNY HR ZROBIONY DOBRZE PRZEZ PROGRAMISTÓW WE WSPÓŁPRACY Z MAGAZYNIERAMI.

izopropanol

@Yossarian dzień dobry panie HRowcu, jak dzionek mija?

Sweet_acc_pr0sa

@Yossarian moj problem z hrami to ich rozpasanie ktore mialo miejsce na przestrzeni kilku oststnich lat


Działy coraz wieksze, kamilek z hru coraz wiecej a nie idzie za tym jakos

festiwal_otwartego_parasola

@Yossarian ładny fikołek xD

HR nie jest niezbędnym elementem prowadzenia biznesu ani nie jest podstawą do jego rozumienia, jest elementem zastępczym, więc jeszcze kosztuje.

Polski HR zajmuje sie pokracznie rekrutacją (ekhem, przebieraniem nadesłanych CV z opłaconego i tak przez pracodawcę portalu z ogłoszeniami) i zadawaniem pytań typu "jakim zwierzęciem chciałbyś być" albo "dlaczego chce pan u nas pracować" lub innych w ogóle niezwiązanych ze stanowiskiem, w efekcie tworząc bariery pomiędzy pracownikiem a miejscem pracy i w dodatku tworząc czasami negatywny i korporacyjny wizerunek firmy


w teorii HR powinien się też zajmować stałym rozwojem i satysfakcją pracowników, a w praktyce masz z nim kontakt wyłącznie podczas rekrutacji, podpisania i zerwania umowy

Yossarian

@festiwal_otwartego_parasola


Fikołek? Dlatego, że napisałem z perspektywy właściciela firmy, a nie z perspektywy pracownika?


Chcesz, mogę napisać taki sam tekst krytykujący hurtem wszystkich pracowników. Albo wszystkich klientów.

Yossarian

@izopropanol tak, tak, każdy, kto ma inne zdanie niż ty, od razu jest hr-owcem.


Idź już na przerwę na papierosa, i pogadaj z kolegami, jacy to jesteście mądrzy, a zarząd głupi

izopropanol

@Yossarian w firmie, w ktorej pracuję nikt nie pali. Nie ma też HR. Wiadomix, że bez HR duże organizacje nie są w stanie działać itd. Ale człowieku, odpaliłeś się na mema

festiwal_otwartego_parasola

@Yossarian ale Ty nie napisałeś z perspektywy właściciela firmy, tylko HRowca właśnie, i to, o ironio, właśnie takiego typowego o którym rozmawiamy.

Żaden przedsiębiorca nie traktuje tego jako jakąś niebiańską usługę której absolutnie nie wolno obrażać, a każdy kto śmie to głupek bez zrozumienia biznesu xD wręcz przeciwnie, z perspektywy biznesowej to koszt

BajerOp

@festiwal_otwartego_parasola pokazałem żonie xD jest Anetką z HR xD

Zaloguj się aby komentować