Komentarze (5)

@Semicolon @PanW

Czytaliście tę uchwałę?

„Mając na uwadze zagrożenia ze strony masowej i niekontrolowanej nielegalnej imigracji pragniemy zapewnić bezpieczeństwo naszym mieszkańcom i tym samym podjąć działania, aby nasza gmina nie powielała patologicznych przykładów, jakie niesie masowe przyjmowanie imigrantów dla życia społecznego, które możemy obserwować w krajach Europy, takich jak Niemcy, Francja, Szwecja czy Wielka Brytania. Należy zauważyć, że uchwałę w tej sprawie jednogłośnie podjęła gmina Przeciszów” – napisali wnioskodawcy.

Myślę, że trochę agresywna uchwała względem innych Europejskich krajów biorąc pod uwagę nasze działania z poprzednich lat w sprawie imigrantów i zalewania UE wizami z naszej strony.


Druga kwestia jest taka, że w tych centrach ma nie być nielegalnych imigrantów tylko legalni głównie z Ukrainy i Białorusi. Mają to być nie punkty kwaterunkowe ale głównie informacyjno-usługowe gdzie mogą skorzystać z lekcji języka polskiego lub otrzymać pomoc psychologa (zważając na kierunki imigracji ma to sporo sensu).


Chciałbym byśmy bojąc się czegoś bali się świadomie, a nie przekrzykiwali się hasłami, że inni są źli nawet jak chcą u nas pracować. Wiem jak trudno mi było zrozumieć powszechną niechęć do nas gdy przyjeżdżaliśmy do pracy do UK po otworzeniu granic. Moim zdaniem jesteśmy teraz w podobnej sytuacji i statystyki mówią jasno, że dzięki legalnej imigracji rośnie nam PKB, a wskaźniki przestępczości dla imigrantów są ciągle niższe od naszych (ostatnie dane w tym temacie widziałem z 2023 roku).


Najważniejszą kwestią jest okropnie niska dzietność i możecie nie lubić imigrantów ale jeżeli to się nie poprawi znacząco to nie mamy innego wyjścia.

@Semicolon To nie jest tak, że w EU wszyscy tylko nam narzucają tam demokratycznie decydują również ludzie wybrani przez nas. Można to lubić lub nie ale trudno to nie nazwać demokracją.

Zaloguj się aby komentować