Generał Rajmund Andrzejczak i Maciek Wilk się wygadali


Polska była kluczowym krajem odpowiedzialnym za ewakuacje z Iraku.

Nasze wojskowe Casy transportowały jako transport wojskowy ludzi do Uzbekistanu.

A stamtąd LOT odwoził ludzi Embraeram i Dreamlinerami do krajów Europy.

#wojsko #polityka


To tak w ramach dyskusji po co nam CPK.

CPK musi wrócić w jako poprzedni plan.

Żadnego ograniczania do 34mln pax !

Komentarze (58)

bojowonastawionaowca

@jenot w jaki sposób CPK ma pozytywnie wpłynąć na możliwości LOTu? LOT nie ma wystarczających pieniędzy, żeby móc powiększyć flotę w taki sposób, jaki ma plan w swojej i tak umiarkowanie optymistycznie strategii, a na ten moment zarabia przede wszystkim dzięki temu, jak lotnisko w Warszawie ma ograniczone sloty, przez co konkurenci nie są w stanie wchodzić na to lotnisko w takiej liczbie operacji, jaką by chcieli.


Wyobrażasz sobie co będzie, jak nagle zostanie wrzucone na to samo lotnisko ze wszystkimi możliwymi konkurentami, włącznie z lowcostami, którzy będą mogli mieć tyle slotów na lotnisko, ile tylko chcą? Taka zmiana warunków spowoduje, że Lotowi zostaną po prostu ucięte skrzydła i będzie musiał żyć na rządowej kroplówce, a przez to nie będzie mógł się rozwijać (warunki wsparcia linii lotniczych przez UE, tak jak to miało miejsce dekadę temu)

jonas

@bojowonastawionaowca To trzeba zmienić warunki wsparcia linii lotniczych albo robić swoje i ignorować wrzaski z Brukseli, jak Lufthansa.

bojowonastawionaowca

@jonas Lufa (jako cała grupa) ma z dobre 15x większe przychody i przynajmniej kilka razy większe zyski od wielu lat (pomijając okres pandemii), kiedy Lot był na plusie ze 3 czy 4 razy w sumie. Lufa swoją pożyczkę z czasów koronawirusa spłaciła w lato 2021 roku, Lot zaczął spłacać w 2023 roku i będzie spłacał jeszcze przez 4 lata.


A jak chcesz olać Komisję Europejską, no to gratuluję, bo Lot będzie zaorany na rynku europejskim - znakomity pomysł

jonas

@bojowonastawionaowca Lufthansa olała i jakoś jej nie zaorali. No i mają Frankfurt, drugie największe po Heathrow lotnisko w Europie. Kiedy je budowano, pewnie też nie brakowało głosów o megalomanii i zbędnych wydatkach, po co to komu i w ogóle. A tymczasem jest już za ciasne, Monachium też nie wyrabia więc rozbudowują, w Amsterdamie Schiphol to też wielki plac budowy i końca nie widać. Czyli perspektywy są, wszak nikt tam dla picu ani prania pieniędzy nie inwestuje w słomiane misie.

bojowonastawionaowca

@jonas naprawdę porównujesz linie lotnicze z 2-3x większą liczbą samolotów i zdolnościami finansowymi, bazujące na ogromnych lotniskach, które ORGANICZNIE (a nie z 20-25 mln do 40 czy nawet 80 mln pasażerów SKOKOWO) się rozwijały do Lotu i na tej podstawie uważasz, że będzie super? XDDD No z takim podejściem, to na pewno - po co robić analizy, wydajmy mnóstwo pieniędzy i zobaczymy jak będzie, BO MOŻEMY I BĘDZIE SUPER


Fantastyczny pomysł na utopienie Lotu, gratuluję pomysłu

jonas

@bojowonastawionaowca Od czegoś zaczynali zamiast siedzieć na polu kapusty i latać z Berlina-Tegel albo innego Dusseldorfu. A przecież mieli je gotowe, po co się rozbudowywać i topić pieniądze oraz pogrążać przewoźnika.


No i CPK to nie mają być wakacyjne czartery do Szarmelszejku ani sam LOT jako herszt całej imprezy, ale przede wszystkim przepływ towarów, loty cargo, kolej i inne dobrodziejstwa, pozwalające wreszcie należycie wykorzystać położenie geograficzne w centrum Europy, idealnie między bogatym i gnuśnym Zachodem a produkującym wszystko Wschodem. Okęcia już nie rozbudujesz, bo zabudowa za gęsta wokoło, Modlina też niespecjalnie się da, Radom to polityczny żart paru lokalnych działaczy, niepodłączony do niczego.

jenot

@bojowonastawionaowca Powiedz mi jaką mamy alternatywę dla CPK ?

jenot

@bojowonastawionaowca Unia blokuje monopol LOTu na Okęciu, LOT nie może być lepiej traktowany niż reszta, bo by UE się wbiła jako nielegalna pomoc rządowa dla prywatnej firmy

jenot

@jonas Musimy "trochę" faworyzować LOT, bo LOT to nie tylko linia lotnicza ale też ważna instytucja dla Panśtwa Polskiego w razie kataklizmów.

jenot

@bojowonastawionaowca Z całym szacunkiem ale Lufa jest z 5 razy większa od LOTu więc tempo spłaty może być niższe

bojowonastawionaowca

@jonas idealnie między zachodem a tym wschodem, co to musimy latać przez Turcję, bo mamy Rosję po drodze, która miejmy nadzieję przez jeszcze wiele lat będzie wykluczona z cywilizowanego świata? To w lepszej sytuacji jesteśmy my, czy Turcja (która właśnie rozbudowała swoje lotnisko w Stambule do przynajmniej 100 mln pasażerów (a planują rozbudowę do 200 mln) czy kraje arabskie, które nie dość że mają duże lotniska, to jeszcze mogą do woli dotować swoje linie lotnicze jak chcą i kiedy chcą? Bo takie są nasze największe konkurencje w regionie. Przyjemnej rywalizacji


Tak, tak, już słyszałem te wszystkie śpiewki, że lotnisko w Baranowie będzie za jednym zamachem spełniało absolutnie wszystkie nasze marzenia i pragnienia - poszukaj sobie na tagu #cpk moją polemikę z tym, jak i moją propozycję na mądrzejsze planowanie infrastruktury lotniczej


Infrastrukturę trzeba budować MĄDRZE, a nie porywać się z motyką na Słońce i budować byle więcej i byle większe

jenot

@bojowonastawionaowca Owca z całym szacunkiem ale pierdolisz głupoty.

Okęcie jest obudowane blokami, ma zakazy pracy w nocy.

Obecnie okęcie ma przepustowość około 24mln

I nie da się tego rozbudować nie wyburzając nowych bloków, które powstały.


Nie ma innej opcji jak budowa CPK w SZCZERYM POLU, żeby nikt się nie sądził o hałas.

W Powidzu jak masz działkę obok lotniska to możesz wyrobić około 500k pln do 1 mln per chatę za hałas.

To jest zabójstwo dla lotniska, oczywiście jak jest więcej lotów to się sądzisz jeszcze raz po kolejne 500k pln.

To jest śmierć dla dużego lotniska.


Ja się nie kłócę o pierdoły, niech zrobią z tego lotnisko imienia Wałęsy Donalda Tuska, Jarosława, mam w hu j u temat polityczny.

Potrzeba nam lotniska połączonego do sieci kolejowej, które może operować 24/7 dziś nie ma takiego lotniska.


JESTEŚMY 21 GOSPODARKĄ SWIATA, GDZIE ZWIJAMY LOTNISKA PO 22 xD na NOC

JAK ASFALT W WĄCHOCKU

No to jest godność xD


Druga sprawa to jest kwestia podatkowa.

Jak pierwsze lotnisko w EU z Chin to Niemcy to szwaby biorą 18% do siebie a my dostajemy 5% podatku z VAT.

TAKI JEST FAKT

RUCHAMY SIĘ na naszych własnych podatkach

jenot

@bojowonastawionaowca Wyjmijmy politykę z tego lotniska, gdyby nam się to udało to osiągniemy jako kraj sukces

bojowonastawionaowca

@jenot Oczywiście, że LOT jest faworyzowany na Okęciu. Ma ponad połowę wszystkich slotów na lotnisku i wyższe wskaźniki przyjęć wniosków na nowe sloty niż bezpośrednia konkurencja. I na tym zarabia - bo poprzez ograniczoną konkurencję (w postaci mniejszej liczby lotów) może oferować statystycznie nieco wyższe ceny. Już nie mówiąc o tym, że przy okazji opłat lotniskowych jest tak zwana lista kierunków strategicznych, za których otwarcie linia lotnicza dostanie zniżki na te właśnie opłaty lotniskowe - i magicznym trafem pokrywają się one z planami rozwoju Lotu. Więc tak, Lot zdecydowanie korzysta na operowaniu na Okęciu i na mocnym ograniczeniu podaży (pracowałem w Locie 2,5 roku w dziale zarządzania popytem, więc doskonale wiem jak to wygląda).


Jeszcze do niedawna Lot był w tym momencie rozwoju, że idealnym dla niego lotniskiem było właśnie lotnisko na ~20 mln pasażerów, co sprawiało, że Lot miałby połowę tortu - bo po prostu tyle miał samolotów, że więcej pasażerów nie był w stanie ogarnąć. Teraz już zaczyna delikatnie przewyższać połowę przepustowości portu, dlatego idealnie by było, gdyby Okęcie rozwijało się razem z Lotem - tylko że niestety PiS zaorał rozbudowę Okęcia od 2016 roku, BO CPK. Po czym to widać- po tym, że do niedawna wszystkie loty były realizowane przez lotnisko WAW (pomijając idiotyczne pomysły typu hub w Budapeszcie czy lotnisko w Radomiu) + margines longhaulowy, teraz zaczynają się pojawiać połączenia p2p z innych polskich miast z europejską zagranicą. Niemniej wciąż, gdyby zgodnie z pierwotnymi planami Okęcie było stopniowo rozbudowywane, trafialibyśmy idealnie z potrzebami infrastrukturalnymi do rozwoju Lotu.


Przy strategii Lotu, która zakłada maksymalnie rozwój loty o kilka samolotów rocznie (optymistycznie, biorąc pod uwagę gigantyczny popyt innych linii lotniczych na samolotowy i problemy Boeinga - 5 lat temu słyszałem w firmie, że kupujemy Airbusy i od 2024 roku je zaczniemy otrzymywać, 5 lat później wciąż nie ma umowy i trudno powiedzieć kiedy będą samoloty, więc póki co Lot łapie się wszystkich możliwych okazji, jakie są na rynku, typu bankructwa mniejszych lini lotniczych), NAGŁE WRZUCENIE NA 2x WIĘKSZE LOTNISKO TO MORDERSTWO LOTU.

jonas

@bojowonastawionaowca Między wschodem w postaci Chin, które dotują bo mogą nawet wysyłkę jakiejś koperty z tanim badziewiem, w ten sposób ugruntowując gospodarczą dominację. W Europie natomiast dotowanie jest złe, bo psuje uczciwą konkurencję. Chyba że chodzi o niemieckiego przewoźnika, to wtedy nie.


Absolutnie wszystkie marzenia na pewno nie, bo tych jest dużo więcej niż jeden hub logistyczny. Budować duże lotnisko tylko po to, żeby było duże i mógł na nim wylądować duży samolot - to samo w sobie też jest bez sensu, zwłaszcza że ten konkretny duży samolot kacapy obróciły jakiś czas temu w stertę złomu. Ale budować trzeba, inni to robią i dobrze na tym wychodzą, dlaczego u nas miałoby być inaczej? Sieć dróg ekspresowych oplatających kraj przyczyniła się do wzrostu gospodarczego również na zapyziałej prowincji, o ile tylko dociera tam jakaś droga. Potrzeba istnienia takiego lotniska w Polsce jak najbardziej jest, ale z istniejących nie rozbudujesz właściwie żadnego. Poznańską Ławicę może, wciśniętą na styk między zabudowę mieszkalną, tor wyścigowy i obwodnicę?

bojowonastawionaowca

@jenot jaka alternatywa dla CPK - pisałem o tym już z dobry rok temu. Zostawienie Okęcia jako średniej wielkości lotniska dla miasta (bo jest w tej roli GENIALNY - nigdzie indziej nie znajdziesz lotniska z dojazdem 10 minut do centrum miasta, to jest fenomenalny atut, poza tym jest naprawdę świetnie pomyślane i idealne dla Warszawy jako takiej i dla połączeń p2p z najważniejszymi miastami świata.


Natomiast hub Lotu zacząłbym przenosić stopniowo do Katowic, które:


  • mają więcej potencjalnego ruchu pasażerskiego w odległości 100 km od miasta (cały Górny Śląsk, Wrocław, Kraków, Częstochowa, Ostrawa + spory potencjał do wzięcia ruchu z Czech vs jedynie Warszawa, Łódź i Radom)

  • impuls rozwojowy dla Górnego Śląska, potrzebny po zaoraniu górnictwa, przynoszącego w zdecydowanej większości wyłącznie straty; kontynuacja budowania Górnego Śląska jako obszaru produkcyjnego, dla którego będzie można faktycznie robić transport towarowy, kiedy Warszawa jest przede wszystkim usługowa, więc hub transportowy jest taki średnio potrzebny

  • lepsze położenie lotniska w Katowicach (bezpośrednio przy A1 i A4 + centralna magistrala kolejowa) - nie trzeba budować od nowa, znaczną część infrastruktury już mamy, wystarczy jedynie skalować w górę w zależności od potrzeb


To tak na szybko, więcej pisałem z rok temu

bojowonastawionaowca

@jenot i wcale nie jest tak, że pożyczka była dostosowana do wielkości firmy? Zresztą to właśnie pokazuje, że po prostu Lot NIE MA SIĘ CO RÓWNAĆ z Lufą, KLM-AirFrance czy IAG. Mamy swoje miejsce w szeregu, udawanie, że Lot jest na poziomie największych na świecie to idiotyzm i jazda z szabelką na czołg. Trzeba wykorzystywać swoje mocne strony, pamiętając o słabych stronach, a nie robić bez namysłu WIELKIE COŚ - tylko tak się można dobrze i zdrowo rozwijać

bojowonastawionaowca

@jenot mówisz wyjmijmy politykę z dyskusji, a sam jedziesz sloganami politycznymi powtarzanymi non stop przez polityków i ludzi zaangażowanych w polityczne dyskusje


POLSKA OSIĄGNĘŁA WIELKI SUKCES przez ostatnie 35 lat. Jesteśmy DRUGIM NAJSZYBCIEJ ROZWIJAJĄCYM SIĘ PAŃSTWEM W TYM OKRESIE. Nasza infrastruktura osiągnęła niesamowity skok w KAŻDEJ DZIEDZINIE. I oczywiście, że mamy braki, na przykład w infrastrukturze lotniczej czy kolejowej — ale to jest powód, żeby dalej racjonalnie rozbudowywać w zależności od naszych potrzeb, a nie BUDOWAĆ WIELKIE CPK, BO NA TO ZASŁUGUJEMY. Historia jest PEŁNA przypadków rozbudowy infrastruktury ponad miarę - a 80 mln lotnisko (W WARUNKACH FATALNEJ SYTUACJI DEMOGRAFICZNEJ, KTÓREJ NIE DA SIĘ ODWRÓCIĆ W ROK!!!) w Polsce jest DOKŁADNIE TAKIM IDIOTYZMEM.


Rozbudowa MUSI BYĆ MĄDRA i ODPOWIEDNIO DOPASOWANA, a nie że HURRA WIELKIE LOTNISKO


Może jak tyle napiszę capslockiem to zrozumiesz, bo widzę, że inaczej nie dociera. Siedziałem 2,5 roku w branży lotniczej i wiem bardzo dobrze jakie są bolączki Lotu i jakie ma możliwości rozwoju. I przeskoczenie nagłe na lotnisko 2x większe bez odpowiedniego przygotowania (a to na Okęciu bez rozbudowywania go nie będzie możliwe) będzie ZABÓJSTWEM dla Lotu

jenot

@bojowonastawionaowca Nie mówię, że jesteśmy najlepsi.

Ale przeprowadziliśmy 6 akcji ewakuacji cywilów, bo taki jest temat tego posta, z miejsc w których były aktywne działania wojnenne.

Gdyby np Niemcy, lider EU, to potrafili to by to zrobili za nas, a my byśmy im podziękowali

jenot

@bojowonastawionaowca

Rozbudowa MUSI BYĆ MĄDRA i ODPOWIEDNIO DOPASOWANA, a nie że HURRA WIELKIE LOTNISKO

 I przeskoczenie nagłe na lotnisko 2x większe bez odpowiedniego przygotowania (a to na Okęciu bez rozbudowywania go nie będzie możliwe) będzie ZABÓJSTWEM dla Lotu

Nigdzie nie powiedziałem, że CPK powinno być dopasowane do realiów i nigdzie nie powiedziałem nic o LOT, że strategia CPK nie powinna być dopasowana do realiów LOT


Do czego się dowalasz ?

Jedyne co powiedziałem, to jest to, że CPK by pomogło w takich akcjach jak np operacja Neon.

I że komponent kolejowy CPK by też był na +

jenot

@bojowonastawionaowca Katowice są w środku dpy.

I żeby nie było jestem z Wrocka i mi by było lepiej jakby hub był w Katowicach.

Ale Kolej się jednak koncentruje wokół Warszawy więc lotnisko blisko ok 50 km od Wawy ma większy sens.

bojowonastawionaowca

@jenot Cytat:

"To tak w ramach dyskusji po co nam CPK.

CPK musi wrócić w jako poprzedni plan.

Żadnego ograniczania do 34mln pax !"


TY TO NAPISAŁEŚ XD W TYM WPISIE


właśnie ograniczenie CPK na start jest elementem bardziej racjonalnego podejścia, żeby nie zabić Lotu - ty się temu sprzeciwiasz, no to się nie dziw, że dostałeś argumenty dlaczego to głupie


Naprawdę, ochłoń trochę, bo wciąż jesteś w zbyt dużych emocjach po obejrzeniu filmiku w internecie i mam wrażenie, że nie ogarniasz co piszesz w kolejnych komentarzach

jenot

@bojowonastawionaowca Dobra spoko, masz rację, moderacja zawsze ma racje.

jenot

Ale tak szczerze to opcja Kato jest dla mnie jedynym sensownym tematem w tej całej rozmowie

bojowonastawionaowca

@jenot XD Chłopie, zdecyduj się na jedną wersję wydarzeń - w końcu to ma być lotnisko dla wszystkich, czy tylko dla Warszawy XD Spójrz sobie na mapę Europy i powiedz które miasto jest lepiej położone pod względem bliskości do innych ośrodków miejskich i innych europejskich miast (z którymi przecież chcesz robić gigantyczne operacje!): Warszawa czy Katowice? xD


Piękny argument, że Katowice nie mają infrastruktury kolejowej, więc Warszawa, która też nie ma tejże infrastruktury (bo kolej szybkich prędkości to trzeba budować od zera) będzie lepsza xDDD TO MOŻE JĄ ZBUDUJEMY?

jenot

@bojowonastawionaowca Fakty są takie, ze potrzeba nam nowego lotniska.

Mnie osobiście nie obchodzi gdzie ono fizycznie będzie, do póki będę w stanie tam komfortowo dojechać

Hilalum

@jenot tzn. po co nam CPK bo z twojego wpisu się nie dowiedziałem? Żeby mieć więcej samolotów, które w razie W będą robić za taksówki dla amerykańskich wojaków? Może niech najpierw przyjdą i podziękują za poprzednie ewakuacje, a jak im CPK potrzebne to niech postawią za swoje.

jenot

@Hilalum CPK jest nam potrzebne z powodów głównie militarnych.

Tutaj jest przykład, że LOT i Wojsko Polskie wiele razy brało udział w ewakuacji ludzi z Iranu, Afganistanu, Iraku, Izraela, gorących miejsc.

My potrzebujemy mieć miejsce, gdzie jesteśmy w stanie przeładować ogromne ilości ludzi. q


Nie dowalam się do Luftwaffe i innych, chodzi mi o miejsce dostępne 24/h ( CPK będzie jedynym lotniskiem zdolnym do operacji 24/7 w Polsce), gdzie będziemy mogli wyrzucać ludzi i robić przesiadki.

Hilalum

My potrzebujemy mieć miejsce, gdzie jesteśmy w stanie przeładować ogromne ilości ludzi. q


@jenot ale ja pytam po co - Polska w tej śmiesznej wizji Maciejów Wilków i innych pisowców ma robić za imperium toczące wielkie wojny kolonialne? Czy jak napisałem wyżej - do robienia za frajerów Murriki? xd

jenot

@Hilalum Prosta sprawa, Okęcie jest już przeładowane i nie da się go rozbudować.

Potrzebujemy lotniska w szczerym polu, żeby mogło działać 24/7


W TYM JBANYM KRAJU NIE MA LOTNISKA, KTÓRE MOŻE DZIAŁAĆ 24/7

Hilalum

@jenot prosta sprawa jest taka że ja pytam o konkrety, to ty mi piszesz o jakimś przeładowywaniu ogromnych ilości ludzi, a jak pytam kogo - naszych podbijających świat czy Murrikanów, to zmieniasz temat na działanie 24/7 i problemy tfu warszawioków z ich Okęciem, które mnie gówno obchodzą. ¯\_(ツ)_/¯

jonas

@Hilalum Na frajerowaniu się z 'Muricą póki co wychodzimy lepiej niż swego czasu na pansłowiańskim braterstwie z Moskalami. Imperia niech się nawalają gdzie indziej, nam mogą zostawiać ogarnianie magazynów, pralni i stołówek, na tym też jest niezły pieniądz. Najwyższy czas przyswoić i w praktyce stosować odwieczną angielską metodę wyciągania kasztanów z ognia cudzymi rękami.

Hilalum

@jonas ale jak chłop pisze że mamy wydać dziesiątki miliardów dolarów na lotnisko, którego według niego głównym celem jest bycie jeszcze lepszym frajerem Muriki, to gdzie tu te kasztany. xD My już ładujemy gruby hajs w ich przemysł zbrojeniowy przepłacając za wszystko co się da, gdzie taki Izrael dostaje miliardy za frajer.

bojowonastawionaowca

@jenot tymczasem na stronie Okęcia:


"Czy Lotnisko Chopina jest czynne w nocy?

Tak, Lotnisko Chopina jest czynne również w nocy. Lotnisko działa przez całą dobę, umożliwiając przyjmowanie samolotów o każdej porze. Dzięki temu, nawet jeśli Twój samolot ląduje na Lotnisku Chopina w późnych godzinach nocnych z powodu opóźnienia, nie przejmuj się. Infrastruktura Lotniska pozostaje dostępna, zapewniając bezpieczne lądowanie i obsługę pasażerów."


https://www.lotnisko-chopina.pl/pl/poradnik-pasazera.html#tab441


Spróbuj najpierw weryfikować dane, a potem nimi argumentować

bojowonastawionaowca

@jenot zacznij czytać coś poza nagłówkami, proszę Cię


W tym artykule jak byk masz napisane (i to jeszcze dużymi literami) "Wyjątkiem są loty państwowe, wojskowe, ratownicze czy też sytuacje kryzysowe. Na lotnisku będą też mogły operować samoloty opóźnione z przyczyn niezależnych od przewoźnika."

jenot

@bojowonastawionaowca Czyli Okęcie może zawsze działać 24/7 ?

bojowonastawionaowca

@jenot a co masz napisane w tym linku, który sam wkleiłeś? Naprawdę, czytanie ze zroumieniem nie boli

jenot

@bojowonastawionaowca Czyli Ryan może wylądować o północy ?

bojowonastawionaowca

@jenot A co masz napisane w tym linku? Przeczytaj jeszcze raz, może zrozumiesz

jenot

@bojowonastawionaowca

 Lotnisku Chopina, które wprowadziło w niedzielę 25 marca zakaz planowania operacji lotniczych w godzinach nocnych. Zakaz obowiązuje we wszystkie dni tygodnia między godz. 23:30 a 5:30 i dotyczy wszystkich operacji lotniczych. Wyjątkiem są loty państwowe, wojskowe, ratownicze czy też sytuacje kryzysowe. Na lotnisku będą też mogły operować samoloty opóźnione z przyczyn niezależnych od przewoźnika.

bojowonastawionaowca

@jenot i już znasz odpowiedź na swoje pytanie?

jenot

@bojowonastawionaowca No nie ma opcji, żeby mieć slot o północy jak w Gdańsku

Tak czy nie ?

bojowonastawionaowca

@jenot boże, dopomóż


  1. NIE MOŻNA PLANOWAĆ OPERACJI LOTNICZYCH W NOCY

  2. MOŻNA WYLĄDOWAĆ W NOCY JEŚLI SAMOLOT JEST OPÓŹNIONY

  3. ZAKAZ NIE DOTYCZY LOTÓW PAŃSTWOWYCH, WOJSKOWYCH, RATOWNICZYCH CZY SYTUACJI KRYZYSOWEJ

  4. CAŁY TEN WPIS PRZEŻYWASZ, ŻE NIE MAMY LOTNISKA DO PRZEPROWADZANIA OPERACJI NADZWYCZAJNEJ, KTÓRE BY OPEROWAŁO 24/7 - NO TO MAMY, OKĘCIE.


TO TY MUSISZ SIĘ DOWIEDZIEĆ CZEGO FINALNIE CHCESZ

jonas

@Hilalum Jesteśmy za mało koszerni, żeby dostawać za półdarmo śmiercionośne żelastwo. Gdyby wystawili do wyborów Sikorskiego i gdyby wygrał (a na niego głosowałbym bez przemożnego obrzydzenia jak na każdego z parszywej trzynastki), to kto wie.


No ale zapewnianie przestrzeni do przeładunku Jankesów i ich zapasów syropu kukurydzianego to tylko jedno z wielu zastosowań wielkiego centrum logistycznego. Bo nigdy nie będzie ekonomicznego sensu w budowaniu molocha po to, żeby sobie Grażynki na all-inclusive wygodnie poleciały Rajanerem, ale to też można by tam urządzić. Pod amsterdamskim Schipholem funkcjonuje pełnomleczny dworzec kolejowy, kilka razy korzystałem i jeśli to nie jest wygoda dla pasażera, to nie wiem co nią jest.

jenot

Chciałbym się zapytać, czy WAM KrVA nie przeżarło mózgu polityką.


@Hilalum @bojowonastawionaowca

Napisałem post, bo poszła cyna od Generała Andrzejczaka i Wilka,

o tym jak w tym OBSRANYM tekturowym kraju przeprowadzono KOLEJNĄ operacje ewakuacji WSZYSTKICH Europejczyków i innych osób zagrożonych z kraju opętanego wojną.

Gdzie Krva wreszcie UDAŁO się, LOT współpracował z Wojskiem, Piloci Wojskowi latali z narażeniem życia, z KRva strefy wojny.

Były przypadki gdzie chłopaki na Herculesie musieli manewrować bo odpalali do nich pociski AA

PRZESTRZELILI parę naszych Herculesów a oni dowieźli z Gromem cywili, z kompletnej strefy wojny.


I w tym kontekście posiadanie CPK bo pomogło, bo by były większe możliwości, żeby tych ludzi komfortowo porozsyłać po UE

Przykładowo przewieźliśmy parę tysięcy Czechów, mogli by po prostu wsiąść w pociąg z CPK do Pragi i lajt.


Chciałbym Wam powiedzieć, że dziś KO, PL2050, PIS, Lewica już wszyscy są za budową CPK

Więc po co się kłócimy o głupoty.

Nie ma dużego lotniska na wschodzie EU i musi ono powstać, niech się nazywa JE Donalda Tuska, czy jak ktoś chce.

Ale dziś to nie jest czy mamy budować to lotnisko tylko jak ono ma wyglądać 

I dziś to jest kwestia naszego żywotnego interesu, od strony militarnej


Więc bardzo proszę, żeby skupić się na tym, że chłopaki odjebali w tym kraju legendarne misje, w pełni etyczne, bo zajmowaliśmy się ewakuacją.

Pomogliśmy wielu ludziom, zrobiliśmy to za "darmo"

Tysiące ludzi zapamiętają Biało Czerwoną szachownicę, która uratowała im życie.

I CPK gdyby było to by pomogło w takiej akcji.

Nie będę się kłócił o detale, bo to w tym poście nie ma sensu


Powinniśmy być dumni z Naszego Wojska, z wszystkich zaangażowanych w tą akcje.

Z ekipy z LOTu, która pokazała, że nasze państwo jest w stanie działać zdecydowanie w obliczu wojny i kryzysu

I krva dowieść i nie obchodzi mnie to która partia sobie przypisze sprawczość i decyzyjność.

To jest nasze wielkie osiągnięcie jako Naród i Państwo.

Nikt nie był w stanie tego zrobić, ani Niemcy ani Zachód ani Luftwaffe tylko banda Jbnych Polaków była na tyle narwana, że w ciągu dni ogarnęli taką logistykę.

Hilalum

@jenot ale to nie mogę być przeciwko czemuś za czym są KO, PiS, PSL, Lewica i inne mafie? Albo przynajmniej wyrażać wątpliwości? Sam napisałeś że politycy są solidarnie za, więc ciężko uznać moje komentarze za motywowane polityką.

bojowonastawionaowca

@jenot chłopie, ale to ty co chwila wrzucasz tutaj politykę i kolejne nazwiska polityków, ja nie wymieniłem ani jednego, napisałem moje opinie na podstawie mojego doświadczenia z Lotem i to, co ja uważam za największe zagrożenia dla tegoż Lotu


Więc zastanów się, czy nie piszesz przypadkiem sam do siebie

jenot

@bojowonastawionaowca gdzie w tym poście są "kolejne nazwiska polityków" ?

bojowonastawionaowca

@jenot znowu się zacietrzewiasz na coś, czego nie napisałem - a napisałem że "tutaj", nie że w "poście"


W dwóch swoich komentarzach wypisujesz nazwiska polityków, w poście piszesz o gości ewidentnie zaangażowanym politycznie po jednej ze stron, po czym krzyczysz, żeby nie włączać w to polityki - zdecyduj się

jenot

@Hilalum Masz do tego pełne prawo

jenot

@bojowonastawionaowca Idziemy w argumenty ad persona

Zamiast rozmawiać co jest złego w budowie CPK

bojowonastawionaowca

@jenot to ty mi zacząłeś wjeżdżać "WAM KrVA nie przeżarło mózgu polityką." XDDDDD


Chłopie, idź spać, bo już ewidentnie nieprzytomny jesteś xD

jenot

@bojowonastawionaowca ;*

maximilianan

@jenot co ma CPK do akcji sprzed 30 lat :v i to nie była żadna tajemnica, że Polska wtedy pomogła xD

jenot

@maximilianan To jest akcja teraz w sensie z ostatnich lat.

To jest już nasza druga pomoc w ewakuacji z Iraku

Zaloguj się aby komentować