Endometrioza. NFZ daje pieniądze na leczenie. Można się zgłosić do dowolnego ośrodka

Izabela Leszczyna poinformowała, że realizację programu kompleksowego leczenia endometriozy rozpoczęło osiem ośrodków w Polsce. W tym roku w planie finansowym NFZ przeznaczone są dla nich łącznie 24 mln zł - dodała. [...]


Ośrodki, które rozpoczęły realizację projektu, to: Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Opolskie Centrum Onkologii im. prof. T. Koszarowskiego, Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Lublinie, Katowickie Centrum Onkologii, Wojskowy Instytut Medyczny, Szpitale Pomorskie sp. z o.o., Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki, Wielkopolskie Centrum Onkologii. Nie obowiązuje w nich rejonizacja, co oznacza, że w danym ośrodku leczony może być pacjent z dowolnego regionu.


Do programu kwalifikowane są kobiety z najcięższymi postaciami endometriozy. Mogą liczyć na kompleksowe leczenie i opiekę - nie tylko lekarza specjalisty, ale i m.in. pielęgniarki, fizjoterapeuty, dietetyka.


  Jesteśmy na początku drogi, ale ten ważny krok, oczekiwany przez tysiące kobiet w Polsce, zrobiliśmy


- powiedziała na briefingu prasowym w Krakowie Izabela Leszczyna. [...]


#wiadomoscipolska #sluzbazdrowia #ochronazdrowia #endometrioza #leczenie #nfz #ministerstwozdrowia #portalsamorzadowy


Zainteresowanie pacjentek kompleksowym leczeniem jest duże. Wolne terminy w Szpitalu Uniwersyteckim są na 2026 r.

Komentarze (0)

Zaloguj się aby komentować