Komentarze (7)

@krokodil3 zimą spędziłem tu łącznie z 3 miesiące i w sumie ani razu nie zdarzyło się nam zakładać łańcuchów. Szwedzi natomiast mają opony z "kolcami", które ponoć bardzo fajnie się sprawdzają.

@Patulus Czy w Szwecji zakłada się łańcuchy na koła w zimę, czy nie jest zwykle tak źle?


@krokodil3 przede wszystkim polskie źle nie znaczy że inne kraje też uznają to za złe. Drogi w szwecji często są przede wszystkim nie odśnieżane, a jedynie posypywane piachem, co działa zaskakująco dobrze i jest duuuuużo lepsze dla środowiska. Tak naprawdę w mixie z kolcami w oponach spisuje się to mega dobrze.

Ale autostrady to zawsze widziałem odśnieżone (nie wiem jak to robią, ale chyba żyletkami)


Dorzucam kilka zdjęć z autostrady i spoza niej (na hejto można dodać max 3 zdjęcia– wiec zdjęcia zaśnieżonych dróg wrzucam w kolejnym komentarzu), całą tą wypowiedź opieram na 2-tygodniowej wizycie w Szwecji w lutym tego roku. W kilka dni przejechałem ze Sztokholmu na samą północ Szwecji. Dlatego bardzo możliwe że widziałem coś co normalnie nie ma miejsca

6cccf298-c5d2-43cc-b65a-0a784e215e5d
72f44869-f90f-41c3-a7c0-4ed4ad1595a8
932907b0-b411-42c6-ae2a-5e3f4f2b5324

Zaloguj się aby komentować