Drodzy wolno-myśliciele. Mam pytanie. Chcę się uczyć z waszej wolnej myśli:

-Dlaczego rosyjski sprzęt wojskowy się sprawdza i jest adekwatny do pola walki a w wielu aspektach przewyższa inne rozwiązania na świecie to za krytykę go podlega się w rosji karze więzienia?
-Dlaczego jeżeli amerykański sprzęt wojskowy jest przereklamowany i można go krytykować bez żadnej sakcji?
lubiespac

-Dlaczego jeżeli amerykański sprzęt wojskowy jest przereklamowany i można go krytykować bez żadnej sakcji?


xD

marcin-pyra

@lubiespac Jakbyś coś skomentował więcej niż "xD" to byłbym wdzięczny. Amerykański sprzęt po certyfikatach najcześciej ma zaniżone możliwości względem realnych. rosyjski natomiast ma nawyżone do max + x%. Przykład:


Amerykański system obrony przeciwlotniczej przechwycił 100% celów na odległości x, 70% celów na odległości y i 50% celów na odległości z.


Rosyjski system przechwyci tak samo - 100% celów na odległości x, 70% celów na odległości y i 50% celów na odległości z.


W materiałach komercyjnych i prasowych amerykański system zostanie przestawiony jako taki jakim był na prawdę. Rosyjski zostanie przedstawiony jako system który przychwyci każdy obiekt na odległości x w 100% z szansą na przechwycenie ponad x. Tak działa rosyjski przemysł zbrojeniowy i widać to na Ukrainie. Podczas gdy ruscy cieszą się miesiącami, że unieszkodliwili jednego Leoparda II (wiem, że nie amerykański ale cały zachód działa podobnie) to widzimy setki filmów ze zniszczonymi (tak, zniszczonymi. Z wystrzeloną wierzą na orbitę albo palącego się we własnej amunicji) T90-cośtamcośtam super tank.


A T-90 Proryv to nic więcej jak modyfikacja T-72 która miała się nazywać T-72-cośtam ale zmienili nazwę bo po wojnie w zatoce perskiej stwierdzili że reputacja T-72 nie jest zbyt dobra i muszą to zareklamować inaczej. Wsadzili francuskie i brytyjskie komponenty optyczne. Trochę poprawili pancerz i wot. Nowaja technika. T-90. Ale to jest dalej ten gówniany czołg który USA zaorała na pustyni transporterami piechoty. A w 2023 dalej możemy oglądać filmiki gdzie bradleye niszczą T-90 o ile te w ogóle się pojawią na polu bitwy.


Ruscy dalej sprzedają Newy i ich rozwinięcie S-400 bo bieda kraje wierzą, że te systemy potrafią zestrzelić F-117 i inne samoloty stealth bez problemu podczas gdy zestrzelenie F-117 nad Serbią to był szczęśliwy przypadek i to niezgodny ze sztuką racjonalnego użycia OPL. Gdyby NATO nie rozbestwiło się nad Serbią i gdyby F-117 miały wsparcie SEAD to nigdy do tego zestrzelenia by nie doszło. Kilka lat po wojnie w Jugosławii F-117 dalej sobie latały jak chciały nad Irakiem.


Ale co mogą zrobić kraje afryki i innych kontynentów z samolotami stealth po za voodoo... Żaden kraj nawet nie potrafił skopiować starego F-117 nawet gdy rosja pozyskała samolot 1:1. Od tego czasu USA stworzyła B-2, F-22, F-35 i B-21 wydaje się być gotowym. A Świat walczący z zachodem dalej nie ma nawet czegoś tak starego jak F-117.

Opornik

@marcin-pyra xD

94ad6855-08eb-4429-9d12-57ce0f7bfe8d
Kanciak

@lubiespac tu chodzi o serwis tego sprzętu. Radziecki jest przestarzały i ogólnie chujowy ale łatwy w naprawach i utrzymaniu. Amerykański dużo lepszy ale bardziej wymagający. Słynne porównanie kałasznikowa z m16. Kałasznikowa możesz wrzucić do błota i gowna, przeczyścić i będzie strzelał, m16 wymaga idealnych warunków by dobrze działać a o te na polu bitwy ciężko.

Konto_serwisowe

Dlaczego ruski sprzęt wzbudza w nas zachwyt i miłość? (...) Dlatego, panowie, że Kałasznikow wielkim poetą był!

DirtDiver

@marcin-pyra 


  1. Bo zasadniczo jest chujowy z małymi wyjątkami

  2. Bo na ogół przewyższa całą konkurencję, z małymi wyjątkami

Zaloguj się aby komentować