
Kolejne państwo w Europie zmniejsza swoją zależność od ruskiego gazu.

Kolejne państwo w Europie zmniejsza swoją zależność od ruskiego gazu.
@MiernyMirek W artykule jest podane, że do 2027 mają podwoić swoje wydobycie. Jak będą mieli zapewniony zbyt, to spokojnie zainwestują i będą sprzedawać swój gaz.
Dodatkowo jak ruscy omijają sankcje kupując czy eksportując swoje towary przez zaprzyjaźnione kraje to też ich to kosztuje. M.in z stąd powyżej 30% inflacja u nich w tym roku, a nominalny budżet na edukacje czy służbę zdrowia nie wzrośnie ani o rubelka (czyli w praktyce zmaleje prawie o 1/3). No ale cóż, to ich wybór (nie mam na ten temat danych, ale podejrzewam, że więcej ruskich ginie przez zapaść służby zdrowia niż na froncie).
Zaloguj się aby komentować