Czołem, kiedyś mi mignął na wyk0pie wpis o jakiejś ponoć super książce zielarskiej traktującej wyłącznie o roślinach rosnących w #polska zawierającej przepisy na różnego rodzaju specyfiki, które z tych roślin można zrobić, jak je wykorzystywać itd. Kojarzy ktoś?

Komentarze (8)

@Dolan Poszukaj w sieci książek Klimuszko o ziołach, większość rośnie w Polsce, tylko niektóre w rezerwatach i trzeba się ubrać na zielono, żeby je zbierać.

@Dolan tzn jakie specyfiki? Kiedyś Saper polecał książke jakiegoś typa o jedzeniu z roślin dzikich/leśnych, o to Ci chodzi? To moge spróbować poszukać filmiku.

@Zielczan generalnie chciałem zrobić prezent osobie, która się jara survivalem. Jakiś zielnik właśnie opisujący jakie rośliny można jeść, jakie leki można zrobić z polskich roślin czy coś w ten deseń.


@lavinka dzięki poszukam

@Dolan stary wpis, ale się wypowiem Mam w domu kilka książek Łuczaja i bardzo je polecam. Nawet w ramach ciekawostki do poczytania. Natomiast Ty chyba szukasz „Dzikiej kuchni” też jego autorstwa.

Zaloguj się aby komentować