Cześć.
Wczoraj byłem na badaniach wstępnych. Mają one ostatecznie zakwalifikować dawce i upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań. W moim przypadku trwały one od 7 do 11, co jest podobno bardzo dobrym czasem.
Ale po kolei.
Zgłosiłem się do kliniki w terminie ustalonym wcześniej. Przemiła Pani koordynator DKMS zaprowadziła mnie do niewielkiego pokoju zabiegowego, gdzie najpierw odbył się wywiad z lekarzem- pytania o stan zdrowia mój, rodziców i rodzeństwa, dużo podpisywania papierów, a później pobranie krwi przez pielęgniarkę (trochę jej było; krwi, nie pielęgniarki) Następnie w osobnych pomieszczeniach EKG, RTG i USG brzucha. Wszędzie byłem prowadzony, wszyscy byli bardzo uprzejmi i właściwie nigdzie nie czekałem dłużej niż 10min. Wszystkie swoje rzeczy osobiste mogłem zostawić w pokoiku- dostałem do dyspozycji klucze.
Podczas rozmowy z lekarzem mogłem pytać o wszystko co dotyczylo pobrania komórek. W ogóle na każdym etapie wszyscy byli bardzo pomocni.
Na samym końcu dostałem zestaw zastrzyków które mają zwiększyć produkcję komórek macierzystych wraz z instrukcją jak i kiedy je stosować. Dostałem też zwolnienie na ten dzień z pracy i skierowanie do gabinetu zabiegowego jeśli miałbym problemy z wkłuciem.
Co dalej?
Czekam na telefon z DKMS potwierdzający że wszystko jest ok. Po potwierdzeniu szprycuje się specyfikiem na wzrost komórek przez 5 dni i lecę na pobranie.
Co może pójść nie tak?
Na tym etapie- tylko jakieś ukryte choroby bądź infekcje, które przechodzę bezobjawowo. Na miejscu nic nie wyszło, więc jeszcze sprawdzenie krwi.
Z tego miejsca chce pozdrowić całą ekipę która mnie obsługiwała, podziękować za profesjonalizm i uprzejmość. Kto ma wiedzieć ten wie
W załączeniu zdjęcie fragmentu pokoiku zabiegowego. Urzekły mnie balony.
Wołam osoby które chciały
@3379338
@Thomash80
@kajak98
@Pleonazm
5d419a59-19d6-4b8e-bb4f-1b5acb586adc
PornoKing

Dobra robota, dobry człowieku! 🐱

kajak98

Doceniam to co robisz, powodzenia! 🥰

Pleonazm

Super robota! Ja niecale 2 tygodnie temu dostalem już potwierdzenie rejestracji więc piąteczka dla Ciebie czyli kapitana w drużynie.


Pamiętaj proszę by wołać dalej!

3379338

Informuj na bieżąco. Pozdro

Zaloguj się aby komentować