Ciągniki Pronar 8140, 7150 i 5110. Dobre, polskie, ale niepopularne - Maszyny rolnicze

Ciągniki Pronar 8140, 7150 i 5110. Dobre, polskie, ale niepopularne - Maszyny rolnicze

www.farmer.pl
Przy okazji wizyty w fabryce marki Pronar, mieliśmy okazję pospacerować się po placu gotowych maszyn. Wśród przyczep, zgrabiarek, rozrzutników i innych urządzeń wciąż pracują dawne ciągniki ze znaczkiem Pronara (modele 8140, 7150, 5110), które pomagają w ustawianiu i transportowaniu gotowych maszyn na terenie fabryki. Jest zatem okazja by przypomnieć o autorskiej serii traktorów Pronar P5, P6, P7, P9 i P10.

Wielka szkoda, że firma z Podlasia nie produkuje już swoich, autorskich ciągników. W szczytowym okresie produkcji ciągniki marki Pronar były naprawdę ciekawą alternatywą na polskim rynku, wcale nie gorszą (a być może lepszą) od lubelskiego Ursusa czy Zetora. Sprzęt korzystał z najlepszych komponentów, takich jak silniki Deutz, Perkins czy Iveco/FPT, skrzynie biegów ZF, hydraulika Bosch, osie Carraro, mosty Dana. [...]

#rolnictwo #polska #technikarolnicza #ciagnik

Komentarze (2)

Alawar

Moja gmina zakupiła nową sztukę do obkaszania rowów ,odśnieżania ,wywóz szamba itd. Sprzęt zaczął się jebać po pół roku. Teraz widzę że częściej jeżdżą ursusem c360.

ramen

@Alawar A właśnie miałem pytać, jak to naprawić, gdy ten ten traktor się psuje, a firmy nie ma?

To są jakieś standardowe części, jak piszą w treści artykułu? Że nie było tam autorskich elementów, tylko taki hmmm squadac ?

Zaloguj się aby komentować