Chcecie jakieś w miarę quality wpisy o programowaniu w #java i #kotlin po stronie backendowej, trochę o szynach ESB, testach jednostkowych i takich tam? Próbuję się zabrać za pisanie od pewnego czasu i szukam motywacji
lubieplackijohn

@dziki dawaj tomek! Jakbyś potrzebował pomocy merytorycznej to polecam tomka @hackerman , ma doświadczenie jeśli chodzi o #kotlin i #programowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Lebiediew

@.---.-....--.-..-.-.-.-.... Wpisy na takich portalach są dużo bardziej poczytne niż blogi. Ludziom się nie chce klikać.

@dziki Jak będziesz pisał, to weź pod uwagę, że limit znaków we wpisie to 2000 (docelowo ponoć 5000), w komentarzu 1000. Więc możliwe, że będziesz musiał rozbić wpis i kontynuować w komentarzach. Albo się streszczać.

dziki

@Lebiediew ja bym chciał żeby prowadzili drugi rodzaj wpisów - artykuły, z dużo większym limitem znaków i obsługa markdowna...

Lebiediew

@dziki Tak, zdecydowanie. Mam sporo rzeczy, którymi bym się chętnie podzielił, ale choć cenię zwięzłość, to jednak aktualne limity są zbyt restrykcyjne.

Inspektor_RODO

Chciałem sprawdzić co to ten ESB

""Korporacyjna Magistrala Usług - dodatkowa warstwa pośrednia w wielowarstwowej architekturze systemów informatycznych umożliwiająca zastosowanie koncepcji SOA w środowisku korporacyjnym. Umożliwia dynamiczne przyłączanie i odłączanie usług wchodzących w skład korporacyjnego systemu informacyjnego. ""

Inspektor_RODO

Chryste jakie to skomplikowane

Lebiediew

@dziki Jeszcze jedna zaleta wyodrębnienia artykułów spośród zwykłych wpisów: możliwość utworzenia zakładki tylko dla nich. Jest to ważne, ponieważ mem ma naturalną przewagę nad dłuższym tekstem. Żeby móc ocenić tekst, trzeba go przeczytać, co zajmuje czasem kilkanaście minut. Zanim to nastąpi, wpis dawno już zostanie zepchnięty głęboko, głęboko, a będąc pozbawionym przez ten czas reakcji, straci szansę na sztosy.

To oczywiście może się kojarzyć z główną wykopu, są jednak dwie różnice:

  1. Mówimy tutaj o oryginalnym contencie użytkowników, nie o znaleziskach z sieci, więc bardziej poprawnym skojarzeniem jest np. medium.com.

  2. Artykuły wciąż mogłyby się pojawiać w głównym strumieniu treści. Po prostu odpowiednio oznakowane mogłyby być również prezentowane we własnej zakładce.

Lebiediew

@dziki Nie upieram się oczywiście przy tej formule. Po prostu zwracam uwagę, że jeśli chcemy mieć tu oryginalny content, to musi zaistnieć jakaś mechanika go wspierająca, bo inaczej w większości przypadków przegra on konkurencję z krótszymi formami.

(O wilku mowa. Właśnie musiałem podzielić komentarz przez limit znaków xD).

dziki

@Lebiediew brzmi sensownie imo

Zaloguj się aby komentować