Blood of heroes - Krew Bohaterów z 1989r. w reżyserii Davida Webba Peoples odpowiedzialnego za scenariusze do takich filmów jak Blade Runner, Unforgiven czy 12 Monkeys. Omawiany film to jego jedyny obraz na fotelu reżyserskim.
A jest co omawiać bo to pełnokrwiste kino postapo z "zacięciem sportowym" (sic!).
Fabuła skupia się na drużynie sportowej biorącej udział w brutalnych futurystycznych zawodach inspirowanych lekko rugby. Ich celem jest udział w turnieju o... tego dowiecie się sami.
Taka niby wariacja na sportowe od zera do bohatera.
Jest to poniekąd również odpowiedź na słowa Einsteina, że czwarta wojna światowa będzie na kije i kamienie.
Krew, pot, krew, łzy, krew i krew proszę państwa.
Brutalne pełne napięcia kino stężeniem testosteronu mogące konkurować chyba tylko z Predatorem.
W głównych rolach Rutger Hauer i Joan Chen, ale nie ma tu niepotrzebnych postaci. Każda ma charakter, motywację i jaja ze stali. Cały drugi plan jest znakomity.
Strona wizualna wręcz zachwyca. Scenografia, kostiumy. Klimat wycieka z ekranu. Film klasy B, a hollywodzkie produkcje mogą czyścić mu buty.
No dobra nie bede sie spuszczać, po prostu trzeba to zobaczyć. Film zostaje długo w glowie.
#ogladajzhejto
#ogladajzrebuzem
#film #filmy #scifi
