#bekaztransa #transporttoniebajka Polska i interpretacja przepisów to k⁎⁎wa jakiś kosmos. Ano od pierwszego lipca pojazdy od 2, 7t do 3,5t w transporcie międzynarodowym mają obowiązek rejestracji aktywności za pomocą tachografów. W transporcie międzynarodowym... Wniosek że w krajowym nie trzeba? Otóż niby tak ale nie do końca.. ID 2 tygodni jak gdzieś jadę i widzę patrol ITD na parkingu to podjadę zapytać. I obecnie u inspektorów dowiedziałem się że: -Jest tachograf to należy rejestrować wszystko. -Nie muszę rejestrować trasy krajowej, jazda na out. Jak wyżej, jazda na out ale po zalogowaniu karty kierowcy należy wprowadzić manualnie że prowadziło się pojazd. Jeden zaś z inspektorów z rozbrajającą szczerością przyznał że nie wie i czekają na wytyczne...