Aktualnie które komunikatory, portale społecznościowe, aplikacje randkowe nagradzają użytkowników za terminowe odpisywanie lub karają za olewanie wiadomości? Pomijając już niewyświetlanie/wyświetlanie informacji o odczytaniu wiadomości, np. wiem że Tinder obniża ELO rating osobom "kolekcjonującym pary", a po tygodniu braku aktywności w ogóle "ukrywa" konto, żeby nie zaśmiecało przestrzeni. Znacie więcej przykładów? Kiedy to stanie się standardem? Przecież najwięcej mężczyzn wkurza właśnie ghostowanie, a to mężczyźni piszą oprogramowanie do tych appek.
Quake

@potezny_konfederata nie korzystaj z tego, szkoda czasu. już lepiej nie wiem co, pójść na miasto pooglądać dupy w obcisłych spodenkach i coś ściemniać

potezny_konfederata

Żyjemy w 2023 roku, z każdym, wliczając to pracodawców, sąsiadów, dupy które już poznałeś i swoją ex, używasz komunikatorów prędzej czy później do komunikacji. Że GG jest zjebane, to wszyscy wiedzą, pytam które narzędzia promują rozwiązania przyszłości, np. wyższa quota na multimedia za terminowe reagowanie na wiadomości, co zmniejsza kolejki na serwerach. O porady jak mam randkować nie pytałem.

moll

@potezny_konfederata prawdopodobnie żadna, bo w aplikacjach randkowych jest mniej kobiet niż mężczyzn i jeśli będziesz "karał" zbyt drastycznie wabik na portfele, to interes przestanie się kręcić.

Apki są nastawione na monetyzację, nie na optymalizację

potezny_konfederata

@moll Tyle że Tinder już "kara" za nieodpisywanie i nawet już powiedziałem wyżej - obniżają ELO rating lub ukrywają konto.


Pytałem jakie appki INNE niż Tinder (no i niekoniecznie randkowe) robią coś podobnego. Wiem, że stosowany w hinduskich zespołach supportowych ServiceNOW obniża zespołowi KPI, jeśli zbyt długo zajmuje mu odpowiedź na zgłoszenie. No i w McDonald's pracownicy są rozliczani z czasu oczekiwania samochodu na McDrive na realizację zamówienia. Ale ciężko to nazwać komunikatorami. Jak widać, biznes o to dba, bo w tym są pieniądze - klient, który czeka, mógłby w tym czasie kupować więcej. Ale komunikatorów używa się nie tylko do zarabiania pieniędzy, czekam aż te praktyki przenikną z biznesu do codzienności, tak jak wcześniej przeniknęło E2EE, statusy dostępności czy potwierdzenia odczytania.

moll

@potezny_konfederata ok, tinder kara, ale na ile to karanie jest skuteczne? Długo zajmuje zrobienie nowego profilu w miejsce starego?

Nadal, aplikacje randkowe są nastawione za zyski z mężczyzn, bo kobiet korzysta o wiele mniej, więc mimo "karania" ich opieszałości, nlmuszą dawać furtkę działania, bo odpłyną panie, nie będzie kasy z panów.


A w komunikatorach do rozmów po co Ci taką funkcjonalność? Będzie Ci to znajomych ukrywało albo banowało czasowo? Bez sensu

potezny_konfederata

@moll Produkty Facebookopodobne nawet nie wyświetlają poprawnie, czy wiadomość została odczytana. Zdarza się bowiem, że laska zobaczy powiadomienie, a samej appki nie uruchomi, no i już ma w dupie. Nie spełnia to w ogóle swojej funkcji, wręcz jest mylące. Poza wspomnianymi wyżej kolejkami wiadomości na serwerze, które można byłoby czyścić po przeczytaniu (Snapchat), ma to rozmaite aspekty praktyczne. Użytkownik, który ma pewność, że jego komunikacja bezpołączeniowa jest niezawodna, rzadziej potrzebuje np. gdzieś dzwonić czy spotykać się do omówienia prostych spraw. Ludzie, którzy nie są olewani i sprowadzani przez innych do "denerwującego powiadomienia w telefonie" są mniej zestresowani i budują głębsze relacje z innymi, co prowadzi do zdrowszego społeczeństwa. To nie przypadek, że pokolenie Z na przykład w ogóle nie chce podawać innym swoich nazwisk, czy numerów telefonów, dla nich taki incydent, że ktoś zburzy im cały dzień, bo zadzwoni wtedy kiedy jemu pasuje, a nie im, urasta do rangi problemu. Skoro zatem jedyna komunikacja z nimi jest często przez bezpołączeniowe komunikatory, należy technicznie motywować ich do prowadzenia żywej, elokwentnej konwersacji, inaczej za jakiś czas w ogóle będą mieć tylko to: https://www.youtube.com/watch?v=LXzJR7K0wK0

moll

@potezny_konfederata to może sobie Siganl obadaj... Co do pokolenia Z, daruję sobie swój komentarz

Zaloguj się aby komentować