
Kryzys paliwowy rozszerza się w Rosji na tysiące kilometrów od frontu i dotarł już na daleką Syberię. Gubernator obwodu omskiego zapowiedział poważne ograniczenia w sprzedaży benzyny.
Spowodowany atakami Ukrainy kryzys paliwowy dotarł na Syberię - poinformowała we wtorek agencja Reutera, powołując się na gubernatora obwodu omskiego Witalija Chocenkę. Zapowiedział on na komunikatorze Telegram, że sprzedaż benzyny zostanie ograniczona do 40 l na samochód.
Chocenko oświadczył w poście, że posunięcie to ma na celu "uniknięcie sztucznego wywoływania paniki na stacjach benzynowych oraz spekulacji" - przekazała agencja. Zakazana zostanie sprzedaż paliw do kanistrów - dodał gubernator. [...]
#wiadomosciswiat #rosja #syberia #kryzyspaliwowy #benzyna #ograniczenia #politykazagraniczna #rmf24