Zdjęcie w tle
medevacs

medevacs

Kompan
  • 5wpisy
  • 50komentarzy
#krotkofalarstwo Jaki autotuner do zdalnej radiostacji KF QRP na 12V?
Mam radiostacje na działce, którą operuję całkowicie zdalnie: radyjko QRP (tr)uSDX + antena EFHW, podłączone do komputerka z linuksem, modem LTE na USB, wbijam tam przez TeamViewer, odpalam WSJTX i klikam sobie FT8. Problem w tym, że ta antena to jest przycięta na pasmo 20m konkretnie i feedowana przez chińską podróbkę takiego powiedzmy tunera (picrel). Jak operuję radiem zdalnie przez Internet to nie ma szans żeby się przełączyć na inne pasmo (no może jakbym miał promiennik przycięty pod pasmo 40m to wtedy by też działało na 20m ale miejsca mam tylko na antenę pod pasmo 20m max).
Poleci ktoś jakiś automatyczny, idiotoodporny tuner, który nie wymaga bycia na miejscu żeby kręćić gałką, wciskać przyciski itp. żeby dopasował antenę? Nie znam się na tunerach za bardzo ale wydaje mi się, że są takie zabawki, co jak się puści CW przez kilka sekund to tuner sam wykrywa SWR wywalony w kosmos i się dopasowuje, bez konieczności podłączania jakichś przewodów sterujących i komunikacji z radiem. Jakieś ATU-10, ATU-100, mAT-40 czy coś... tylko potrzebuję żeby dało radę zainicjować strojenie mocą zdecydowanie mniejszą niż 5W i musi też działać na 12V lub ew. 5V z USB komputera (mam całą instalację na 12V i wolałbym uniknąć dziergania 13.8V dla jaśniepana tunera, bo to kolejny element, który może się zepsuć, a ja tam bywam tylko raz na pół roku).
6cc63d8d-18a8-4d6f-b91b-f0316eb78f4a

Zaloguj się aby komentować

parapet-inferno

Jak mnie to trigeruje ze nie mogę. Serio tyle syfiarzy jest w tym pięknym mieście. Najlepiej ze zazwyczaj maja klucz od tej altanki tylko im się nie chce…

medevacs

@parapet-inferno to jest taki śmieciarski odpowiednik parkowania na zakazie "tylko na chwilkę".

Zaloguj się aby komentować

https://twitter.com/C_Kazmierczak/status/1634073644417572864
Ale mnie typ zirytował. Boomerska mentalność, on tam był, nie dało się, a jak masz inne zdanie to jesteś głupim gówniarzem co się nie zna, bo nie żył za komuny i nie był w opozycji. No pewnie. Najstarsza organizacja na świecie, która przetrwała wszystkie możliwe ustroje, wojny, afery, wzloty i upadki, najświętszy Kościół Katolicki, którego mądrość i nieomylność pochodzi na tym padole od samego Boga, przez 2000 lat istnienia nie był w stanie wykształcić wewnętrznych mechanizmów weryfikacyjnych i samooczyszczania. Bez pomocy policji nie da się. A że wtedy była tylko milicja i SB, które ich chciało zniszczyć to sorry, no nie dało się nic zrobić z tymi pogłoskami o pedofilii wśród księży. Ah, komuna upadła ponad 30 lat temu i już nie ma milicji i SB i można od dawna zgłosić się do organów ścigania w razie doniesień o przestępstwach księży? Mądrzejsze o tym nie wspomnieć.
#hejtoobrazapapieza #kosciol #bekazpisu #jebacpis #jebackosciol

Zaloguj się aby komentować