
Społeczność
Zegarki
Porozmawiajmy o czasomierzach

Społeczność
Porozmawiajmy o czasomierzach
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry, poproszę nadgarstki do kontroli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
U mnie standardowo, Orient Ray Raven II ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować
Doradźcie co będzie z wybranych przeze mnie najlepszym wyborem według was, moje dylematy niżej:
podobno podświetlenie Indiglo jest wadliwe i jak się popsuje za rok/dwa/pięć lat to nie do naprawy? Czy jednak dość trwałe jest, a w internecie po prostu najłatwiej znaleźć żale ludzi? Doradźcie jak to w praktyce, może ktoś z was ma podobny?
czy da się dokupić skórzane paski ze sprzączkami/zapięciami pod kolor koperty lub jakimiś ciemnymi po prostu (żeby pasowały kolorystycznie)? Widziałem tylko srebrne/stalowe.
przy zegarki z ciemną tarczą/kopertą jak trudno jest o czytelność w codziennym użytkowaniu? Chodzi mi o takie że spoglądam na zegarek i wiem od razu która godzina (nr 1 i 2 na zdjęciach).
wszystkie maja koperty 40/42mm - czy to ok rozmiar na obwód nadgarstka około 17cm? Nie chcę mieć takie nieproporcjonalnie dużego.
czy obawiać się, że koperta nie jest ze stali ale z "Low Lead Brass"?
czy ciemna koperta/tarcza pasuje do jasnego paska i na odwrót, czy jasna koperta/tarcza pasuje do ciemniejszego paska?
wiadomo czy mechanizm kwarcowy tam jest jakiś sensowny/wytrzymały? Nawet na stronie Timexu nie znalazłem info konkretnego.
Jak macie tez altrernatywy to proszę proponujcie, zależy mi jednak na prostocie - najlepiej bez datowników/dni tygodnia/miesiąca itp, ale za to sekundnik musi być.
Wybaczcie za wiele wątpliwości, ale wybieram sobie w życiu pierwszy dla siebie zegarek i kurcze no, nie ukrywam, że takie pieniądze to dość spory wydatek jednak.
#zegarki #kontrolanadgarstkow #timex #watchboners




Mam tego Timex'a tylko z czerwoną wskazówką. Zegarek mam już prawie 7 lat i chodzi bez zarzutów. Z teoretycznych wad mogę powiedzieć że wodoszczelność jest dość niska. Wiem że zegarek nie jest klasyfikowany jako wodoszczelny ale ten ma wyjątkową wentylacje. Pamiętam raz gdy zastał mnie dość mocny deszcz i nie miałem parasola, wróciłem na chatę i po kilku minutach w cieple od wewnątrz zegarka zrobiła się mocna para na tarczy która znikała przez dość długo (do 3 miesięcy). Kolejną wadą, którą nie wiem czy poprawili, niebieskie podświetlenie ma w rzeczywistości mały niepodświetlony obszar na dole, pamiętam że na zdjęciach na sklepie tego nie było dopiero po tym jak go otrzymałem okazało się że tak mają te zegarki, ale wada mogła zostać usunięta bo nie widzę nigdzie zdjęcia z tym defektem na google. Mogę też dodać że samo wnętrze dość ubogie bo go otworzyłem w celu wymiany baterii no ale to wiadomo w tym budżecie (zamknął go zegarmistrz - ja nie dałem rady). Jeśli chodzi o pasek no to muszę dodać że był to mój jedyny zegarek w tamtych latach i mocno go katowałem jako student. Opaska mi się urwała po kilku latach. Poszło klejenie przy klamrze ale i tak już skóra była mocno zjechana i myślałem o wymianie - tak jak mówię nie oszczędzałem gnoja. Wymieniłem na kolczugę od Timex'a i jest git.
Zaloguj się aby komentować
Doradźcie eksperci proszę, czy taki zegarek może być noszony na co dzień, tak po prostu, nie jak jakiś okazyjny czy pod koszulę/garnitur. Szukam czegoś do noszenia tak o, cały czas praktycznie, ale waham się z kolorem złotym koperty... Liczę na wasze doświadczenie.
Jak macie coś podobnego do zarekomendowania w podobnej cenie to chętnie poczytam.
#zegarki #kontrolanadgarstkow


@Dzwiedz dress watch łatwiej dociągnąć do casual niż sport do formalnego stroju bo o ile do garnituru w obecnych czasach sportowy zegarek można spokojnie nosić to już do smokingu nie da rady.
IMO srebny bardziej uniwersalny, paska raczej złotego nie nosisz więc srebny z paskiem będzie dobrze współgrał, nie wiem czy w tym przedziale cenowych to złota powłoką będzie schodzić przy zarysowaniach. Z innych marek to chyba lorus w tej cenie byś coś ciekawego znalazł, potem to już inne przedziały cenowe.
Ogólnie zegarek to fajna rzecz, ja np poza zegarkiem i obrączką nie noszę żadnej biżuteria dlatego uważam, że warto jest trochę wydać kasy i poświęcić czasu na wybór tego który pasuje do nas najlepiej. I polecam przymierzyć, za duży zegarek przy małym nadgarstku wygląda po prostu źle.
Zaloguj się aby komentować
Kupował ktoś na west watches? Bo mają taniej i nie wiem czy to nie podróbki
Zaloguj się aby komentować
Tak jak obiecałem poniżej link do epuba ksiązki : "Słów kilka o zegarmistrzowstwie ku użytku zegarmistrzów i publiczności" pana Franciszka Czapka.
Jako że autor nie żyje od ponad 70lat to książka przeszła do domeny publicznej i szkoda by było gdyby miałby na niej ktoś zarabiać.
#zegarki #ksiazki
Zaloguj się aby komentować
Komunijny Orient. Typowy automat jednego z japońskich przedstawicieli mechaniki precyzyjnej. Zegarek, do którego mam szczególny sentyment ze względu na fakt, iż jest ze mną już ponad ćwierć wieku. Przeżył już kilka bransolet i szkiełek,oraz jedną rewitalizację. Pomimo tego wciąż niezmordowanie odmierza czas,nakręcany ruchem mojej ręki. Może i nie prezentuje się zbyt okazałe, jednak ilekroć na niego spoglądam, aż miło się na sercu robi, wiedząc, że już jest ze mną tyle czasu. Obecnie nie tyram go tyle, co kiedyś i daję mu na co dzień odetchnąć na rzecz typowego woła roboczego G-shock gd-100.
#kontrolanadgarstkow #zegarki

@Olsen pozwole sobie zapytać przy okazji Twojego wpisu, czy złota koperte można traktować jako taka casualową i uniwersalna na co dzień? Podobają mi się takie (złota koperta, ciemny pasek i ciemna tarcza), ale nie wiem jak to się ma do noszenia na co dzień... Wydaje się takie combo raczej na jakieś okazję/pod garnitur itp. Może poratujecie praktycznym doświadczeniem
Zaloguj się aby komentować
Poljot po moim Dziadku. Niewiele wart, ale po jego śmierci z sentymentu oddałem go do renowacji, co kosztowało mnie więcej niż jego cena ¯\_(ツ)_/¯ No ale ten jest jedyny, bo po Dziadku. Od renowacji, już zdążyłem go trochę styrać, bo jest dosyć delikatny. Na odwrocie grawer, 25 lecia pracy w Górnictwie.
#kontrolanadgarstkow #zegarki #nostalgia #poljot

Zaloguj się aby komentować
Jako że pojawiła się społeczność, to wrzucę tego bydlaka. Boldr Globetrotter GMT. Skusiłem się kiedyś na niego po zobaczeniu pozytywnych recenzji. Jakość wykonania super, szwajcarski mechanizm ETA2893.2, szafir. Kawał żelastwa, czuć go na ręku. Nurek z prawdziwego zdążenia, wodoszczelność do 30 ATM. Wersja „Batman”.
Lubicie microbrandy?

Zaloguj się aby komentować
Mój stary Oris Small Second 48mm. W środku mechanizm ETA. Mój daily zegarek. Muszę się zebrać i założyć mu bransoletę. Z bransoletą wygląda bardzo ciekawie

Zaloguj się aby komentować
Maly teaser.
Za kilka dni wrzuce na spolecznosci ksiazke o zegarkach z konca XIX wieku na ebooki w formacie epub. Bedzie to pierwsze wydanie tego dziela w takim formacie. Nie kupicie tego nigdzie a tutaj w bardzo dobrej cenie bo za darmo.
#zegarki #ksiazki
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować