Żywa prawdziwa szarańcza w wirtualnej rzeczywistości.

Żywa prawdziwa szarańcza w wirtualnej rzeczywistości.

YouTube
Naukowcy z Uniwersytetu w Konstanz opracowali system przypominający holodek dla szarańczy, w którym postrzegają one wirtualne osoby jako prawdziwe i wchodzą z nimi w interakcje jak z rojem. Celem badaczy jest zrozumienie przetwarzania informacji i podejmowania decyzji w mózgach szarańczy, co potencjalnie może doprowadzić do stworzenia lepszych narzędzi prognostycznych i metod radzenia sobie z plagami szarańczy. Omawiają brak badań nad owadami szkodnikami, które negatywnie wpływają na rolników produkujących na własne potrzeby, których nie stać na agrochemikalia, i podkreślają potrzebę eksperymentów na dużą skalę, aby połączyć laboratorium z przyrodą w celu lepszego zrozumienia rojów szarańczy. Eksperymenty te mogą czerpać inspirację z inteligencji roju szarańczy, przejawiającej się we wcześniej niewidzianym zachowaniu podczas marszu.
0000 W tym odcinku dowiadujemy się o naukowcach z Uniwersytetu w Konstanz, którzy zbudowali swoisty holodek dla szarańczy. Stworzyli oni system, w którym szarańcza postrzega wirtualne osobniki jako prawdziwe i wchodzi z nimi w interakcje jak z rojem. Naukowcy badają, jak mózgi szarańczy przetwarzają informacje i podejmują decyzje. Dzięki zrozumieniu rojów szarańczy, naukowcy uważają, że mogą być w stanie opracować lepsze narzędzia prognostyczne i metody radzenia sobie z plagami szarańczy, które obecnie wymagają stosowania przemysłowych pestycydów, które są potencjalnie szkodliwe dla środowiska.
0000 W tym odcinku naukowcy omawiają brak badań nad owadami szkodnikami, takimi jak szarańcza, które negatywnie wpływają na wielu ludzi. Jednym z powodów braku badań jest to, że ludzie dotknięci szarańczą to rolnicy produkujący na własne potrzeby, których nie stać na agrochemikalia. Dodatkowo kraje borykające się z wewnętrznymi konfliktami nie mogą nadać priorytetu badaniom nad szarańczą. Naukowcy podkreślają potrzebę eksperymentów na dużą skalę, które mogą połączyć laboratorium z przyrodą, aby zrozumieć, jak tworzą się roje szarańczy. Uważają, że szarańcza posiada inteligencję rojową wykraczającą poza każdy indywidualny mózg, którą można zbadać, aby zminimalizować jej wpływ na ludzi. Badacze obserwują szarańczę wykazującą niewidziane wcześniej zachowania marszowe, co inspiruje kilkanaście nowych pomysłów na eksperymenty.
#nauka #szarańcza #matrix #holodeck

Komentarze (0)

Zaloguj się aby komentować