
Europejska Partia Ludowa (EPL) wycofała swój wniosek w Parlamencie Europejskim o procedowanie w trybie pilnym tzw. hamulca bezpieczeństwa do umowy handlowej UE z państwami Mercosur. Miało to pozwolić na szybkie zatwierdzenie całej umowy. W efekcie do głosowania we wtorek nie doszło.
O wycofaniu wniosku poinformowała na posiedzeniu plenarnym izby w Strasburgu przewodnicząca PE Roberta Metsola. EPL jest największą frakcją w Parlamencie Europejskim, należą do niej KO i PSL.
Podjęcie decyzji o zastosowaniu trybu pilnego oznaczałoby szybkie przejście europarlamentu do głosowania nad rozporządzeniem ustanawiającym hamulec bezpieczeństwa, a następnie - do zatwierdzania całej umowy handlowej z Mercosurem. Umowa ma zostać podpisana na szczycie w Brazylii 20 grudnia. [...]
#uniaeuropejska #wiadomoscieuropa #komisjaeuropejska #parlament #mercosur #polskaagencjaprasowa