Zasłony we wnętrzu - praktyczny i stylowy element aranżacji przestrzeni mieszkalnej
Artykuł sponsorowany

Zasłony we wnętrzu - praktyczny i stylowy element aranżacji przestrzeni mieszkalnej

hejto.pl
Zasłony to element dekoracji wnętrza, który zazwyczaj służy domownikom przez kilka sezonów. Stąd decyzji o zakupie lepiej nie podejmować pochopnie, lecz rozważnie przemyśleć swój wybór. Jakie kryteria wziąć pod uwagę, przeglądając oferty sklepów internetowych czy odwiedzając salony sprzedaży stacjonarnej?

Zasłony gotowe kontra szyte na wymiar

Podstawowe pytanie, na jakie musisz sobie odpowiedzieć, to, czy poszukujesz zasłon gotowych, czy też decydujesz się zainwestować w tekstylia szyte na zamówienie. Wybierając tę drugą opcję, musisz liczyć się z nieco większym nakładem finansowym.

Z uwagi na koszt usług krawieckich domowe tekstylia szyte pod konkretny wymiar zawsze będą droższe niż produkty gotowe. Możesz za to co do centymetra określić długość zasłon. Tego rodzaju komfort zrekompensuje Ci wyższy koszt zakupu, zwłaszcza jeśli Twoje okna nie mają typowych wymiarów. Jeżeli zaś wnęka okienna, którą zamierzasz udekorować, należy do standardowych, warto wybrać rozwiązanie ekonomiczne i poszukać tekstyliów gotowych.

Tekstylia okienne – postaw na funkcjonalność!

Sięgając do bogatego asortymentu tekstyliów okiennych, kieruj się kryterium funkcjonalności. Wybieraj zasłony łatwe w pielęgnacji i takie, których efektowne upięcie nie będzie pochłaniało zbyt wiele cennego czasu. Doskonale sprawdzają się modele na praktycznych przelotkach lub taśmie marszczącej, dzięki której z łatwością można atrakcyjnie zaaranżować wnękę okienną.

Jeśli do Twojego salonu lub kuchni nie wpada zbyt wiele promieni słonecznych, możesz zawiesić zasłony z lekkich, transparentnych tkanin. Natomiast posiadając mieszkanie silnie nasłonecznione lub chcąc się skutecznie odizolować od świata zewnętrznego, znajdź idealne zasłony zaciemniające do sypialni i nie tylko. Takie dekoracje okienne zapewnią komfort snu, nie wpuszczając do wnętrza świateł ulicznych latarni, ale przydadzą się również w pokoju dziennym.

Zasłony – efektowny dodatek do wystroju wnętrza

Wybierając tekstylia na okno, nie możesz pominąć ich walorów dekoracyjnych. Najważniejsze, aby zasłony tworzyły harmonijną kompozycję z wystrojem wnętrza, wpisując się w stylistykę, w jakiej je urządzono. Jeżeli Twoje mieszkanie zostało zaaranżowane w nowoczesnej estetyce skandynawskiego minimalizmu, postaw na jasne zasłony z lekkich tkanin i o ascetycznym wzornictwie.
Będąc zaś miłośnikiem klasyki lub stylu glamour, pokuś się o udekorowanie wnęki okiennej zasłonami z grubych połyskujących materiałów w wyrazistej palecie barw. Aby prezentowały się jeszcze efektowniej, możesz je intensywnie zmarszczyć, fantazyjnie upiąć czy ozdobić pięknymi klamrami lub okazałymi chwostami.

Komentarze (1)

jerekp

Zasłony i firany to łapacze kurzu. Tylko żaluzje.

Zaloguj się aby komentować