Z powodu zbliżającej się maturki prace nad grą idą nam trochę wolniej, niż myśleliśmy. Na całe szczęście ryzyko powtórki z tamtego roku jest raczej minimalne, i nie przewidujemy śmierci projektu. Otóż nie tym razem!
Każdy tydzień przynosi nam nowe partie kodu, które pozwalają nam rozpoczynać bardziej zaawansowane prace np. w dziedzinie tworzenia eventów. Co prawda początkowo myśleliśmy o zastosowaniu trochę innej składni, ale koniec końców jest to generyczna składnia z XML'a. Póki co nie jesteśmy gotowi, żeby wypuścić jakieś demko, albo wersję dla modderów.
Ale jeśli ktoś chciałby sobie pomodować "na sucho" i w dzień premiery gry, natychmiastowo, wypuścić pełnoprawny fanowski dodatek w cenie 5.99 to zapraszamy na stronę naszego wiki.
Znajdziecie tam dokładnie tyle, żeby stworzyć już teraz własnego moda, macie efekty eventów, warunki ich załączenia i zaprezentowaną przynależną im składnie. Mam nadzieję, że po maturkach prace przyspieszą i będziemy mogli wam dać ładną błyszczącą alfę.
Link do wiki: http://wiki.aquila-games.pl/index.php/Eventy
PS: Tak wgl to ten epizod tworzenia gry pokazał nam jeszcze dobitniej jak przestrzelone były nasze plany sprzed roku na KiW- teraz mamy o wiele prostszy projekt, który jakiś sprawny gamejamowiec zrobiłby z teamem w 24 godziny. A i tak prace trochę już trwają- jest jednak poważna różnica, w tamtym roku przez cały czas siedzieliśmy nad rozwijaniem mechanik, czekaliśmy na wciąż olewajacego terminy grafika, a zaprogramowane było na dobrą sprawę tylko menu- wkładaliśmy pracę, a najmniejszych jaskółek zapowiadających nadejście wiosny brakowało- teraz jest inaczej, także to kolejna lekcja dla naszego malutkiego zespołu.
@lubieplackijohn W końcu miałem raportować.
lubieplackijohn

@piwowar Git! Czekam na dalsze raporty

Zaloguj się aby komentować