Wyjechać z Polski Jeśli tak to gdzie? Wszędzie jest tak słabo jak mówią? Może konkretny kurs spercyzowany na daną dziedzinę?
Witam, mieliście tak kiedyś że zastanawialiście się nad swoją przyszłością jak jeszcze możecie? Człowiek liczył że unia że już wszystko co najgorszego nas już spotkało jakieś afery korupcje a tu proszę równia pochyła. Ostatnio myślałem nad emigracją najlepiej pasowałoby mi tam gdzie jest język angielski(trochę umiem i tak na przyszłość wolałbym angieslki ) Gdzie tu pojechać? Wszyscy mówią co innego już nie wiem co jest propagandą a co nie wszystko jest płynne... brytania ponoć ciężko, mieszka się w klitkach narokotyki i gangi i kasa słaba, niemcy podobnie, stany? Może stany nic mnie tutaj nie trzyma ale też widziałem co się dzieje na tej frorydzie czy gdzieś tam... Mam lekko ponad 30 lat tutaj pracuje w biurze jakbym zdecydował się na wyjazd to bym nie pracował w tym gdzie pracuje to biurowa praca, ja jeżyk umiem średnio jestem introwertykiem tam jest wszystko płynne i chyba się wypaliłem. Myślałem może nad jakimiś kursami? Czy istnieją jakieś kursy? Pytanie takie infantylne może ale budżet nie gra roli i wiecie... jebać to i 180 stopni zmiana życia. Dzisiaj świat stoi na głowię i tak rzucić wszystko jest dla mnie chyba dobrą opcją. Może ktoś miał podobną sytuacje? Może chce się podzielić gdzie warto jechać co robić w tej polsce czy na tym świecie Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje za odpowiedzi.
zero

@Incurso ja sobie prackuję na utrzymaniu ruchu, płacą dobrze, nie narzekam. Żyćko spokójne.

Frasad

@Incurso Ja mieszkałem trochę w Irlandii, miło i fajnie. Wołowina tania, w Lidlu żarcie często tańsze niż w kraju, te same produkty. Jedyny minus to drogie mieszkania i wynajem.

Smacznyy

@Incurso Emigrować do: szwabów, szkotów, UK, szwedów, Rosji

( ͡° ͜ʖ ͡°) bo tam brakuje fachowców, ale płacą w rublach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

muskutanin

@Incurso ja w przyszłym roku mam zamiar wyjechać do Belgii do mojego dawnego pracodawcy do winnicy. Już po raz kolejny zaprasza mnie na zbiór winogronu. W Belgii bez problemu dogadywałem się po angielsku i trochę po flamandzku jak go poznałem. Mieszkałem w hotelu pracowniczym z takimi fajnymi ludźmi z Polski, że głowa mała. Oczywiście co weekend impreza, że aż przyjeżdżała policja, ale było super. Powodem mojego rozmyślania nad wyjazdem jest wypalenie zawodowe i wypalenie z powodu mieszkania w Polsce. Nie bój się coś robić ze swoim życiem i rób to co Ci każe serce

Pumeks

@Incurso aby gdziekolwiek wyemigrować musisz się zorientować czy Twój zawód jest w danym kraju poszukiwany, czy zarobki starczą ci na utrzymanie, czy znasz język używany w danym kraju lub czy szybko i dobrze będziesz mógł się go nauczyć?

Incurso

@muskutanin @Pumeks @Smacznyy @Frasad @zero Ja mam zamiar wyjechać i zostać na stałe nic tutaj nie mam. Właśnie wypaliłem się zawodowo i nie chce szukać pracy biurowej + mój angielski... Mam na start oszczędności ale chce to dobrze zaplanować by nie wpakować w cośkasy i wróćić wiadomo najpierw bym pomieszkał tam chwilęby zobaczyć jak to jest ale gdzie!?

Zaloguj się aby komentować