Sztos

Wiecie, że Bałtyk gdy porównamy go wiekiem do innych mórz na świecie to powinien nosić jeszcze pieluchy. Ma około 12 tysiecy lat, a w tej formie jakiego znamy dzisiaj szacuje się, że jest okolo 3 tysięcy lat. A i jeszcze wcześniej byl dużym jeziorem.

Nazwa Bałtyk (Mare Balticum) pochodzi najprawdopodobniej od starosłowiańskiego “blato”, (nie błoto, chodz moglbym w to uwierzyć) co oznacza “wielka, słona woda”.

Średnia temperatura Bałtyku to 19 stopni, dla polaków jaka by nie była po odpowiednim zamarynowaniu się jest dobra, żeby obmyć tyłek z piasku i wracać do swojego ręcznika slalomem miedzy parawanami a parasolami, uważając na czołgające się dzieci. Taka nostalgia, juz wkrótce, piękne polskie lato.

7d026084-8333-44cb-8b9c-7840cd96a80c
umtali2 lata temu

Ok

wappyn2 lata temu

Chciałbym by było już wkrótce
Jakoś tak w połowie zeszłej wiosny zacząłem biegać i jakoś tak jak zrobiło się poniżej 10 stopni celcjusza przestałem. Czekam więc aż będzie ciepłej by znowu zacząć.
Oczywiście jak wspominałem o tym na wykopie, to zostałem zjedzony, bo albo masz wymówki albo wyniki xD
Kij, że mam BMI w normie, jestem całkiem sprawny, mam biegać w warunkachww których zamiast mi to sprawiać przyjemność dzieje się odwrotnie.
No mniejsza, czekam w opór na wiosnę.

A jako człowiek który kilka lat mieszkał w Gdańsku powiem, że pasta pastą, ale Bałtyk, nawet Sopot, latem spoko, szczególnie jak tam trafisz koło 22. Woda jest wtedy w akceptowalnej temperaturze. Na około tylko pijąca młodzież i kilku pływających.
Ale jechać kilkaset kilometrów by spędzić cały dzień na polskiej plaży to bym się nie zdecydował

darkroman2 lata temu

@gacek myślałem że to #gruparatowaniapoziomu ale ten ostatni akapit to jednak bardziej #feels i #latonadciagaj

Super!

Zaloguj się aby komentować