Siemano,
Obilo mi sie kiedys o oczy, ze ktorys jegomosc ma doswiadczenie z odprawa celna dhl. Serdecznie prosze o pomoc w wypelnieniu tego badziewia.
Pozdrawiam
#perfumy
Siemano,
Obilo mi sie kiedys o oczy, ze ktorys jegomosc ma doswiadczenie z odprawa celna dhl. Serdecznie prosze o pomoc w wypelnieniu tego badziewia.
Pozdrawiam
#perfumy
@Cris80 Jak długo trwa taki proces (odprawy)? Moja paka jest w PL od 28 grudnia. Dostałem wiadomość od UPS, że musi przejść odprawę celną. Odpisałem od razu. Potem było jeszcze kilka maili od nich żeby uzupełnić informacje: zawartość paki, alko, pojemność perfum itp. itd. Podałem wszystko, dałem upoważnienie i do dzisiaj bez zakończenia...
@Scented_Falling_Frog szczerze powiem ze nie wiem jak to wygląda w UPS, ale pewnie w tym tygodniu powinieneś mieć odpowiedź, w DHL odprawa nie zajmowała mi więcej niż trzy, cztery dni robocze że względu na papierologie i niekompetencje pracowników na których trafiałem, generalnie dopiero jeśli jest komplet dokumentów paczka może przejść proces odprawy, dla tego ja lubię FedEx przysyłają fakturkę z opóźnieniem bo wszystko ogarniają sami i odprawa trwa parę godzin max jeden dzień
@pomidorowazupa O to pytają w mailu; i będą Cie raczej w kółko pytać o procenty... Nilafar/Athena pisze coś w stylu: non alcoholic eau de parfum xD Ale i tak pytają. Ja zawsze piszę 78% i płacę tylko VAT. Zawsze, to znaczy trzy razy... Nie wiem, jak jest u Ciebie, ale ja za kazdym razem rozmawialem z tyloma osobami, ile dni trwało dogadywanie się. Dziś piszesz z kimś a jutro już z inną osobą. Na pewno mają jakieś bazy nazw firm i wiedzą, czym oni handlują. Być może nie warto "próbować". Nie wiem...
@pomidorowazupa no twój wybór ja nigdy nie uskuteczniam takich praktyk wolę nie podpaść celnikom, te odprawy DHL są bardzo szczegółowe i jak coś się nie spodoba celnikowi to i tak wybebeszy paczkę, jak do mnie szły perfumy zawsze podawałem tak jak mówi @dziadekmarian 70-78%(chyba że jest info na opakowaniu lub w internecie) ,czasem lepiej zapłacić i mieć spokój sumienia, może się udać a może być tak że będziesz się przez to bujał kilkanaście dni(jak DHL dowie się że to perfumy bez zawartosci alko co trudno im będzie zrozumiec
Zaloguj się aby komentować