Pozwalam sobie zamieścić taką oto pioseneczkę. Jest to jedyny utwór disco polo, który naprawdę lubię i którego słucham czasem na trzeźwo. Może to przez miłe wspomnienia z nim związane.
https://www.youtube.com/watch?v=hTZZyDXRt6s
6e19ba72-0419-4f65-a48b-2e77878c97d4
Rastablasta

Boję się kliknąć linka bo mi zapaskudzo jutuba... Chyba że się najpierw wyloguję

Bipalium_kewense

Jak nie chcesz, nie musisz klikać. Ale obiecuję, że więcej tu Zenka i podobnych mu artystów nie wstawię.

Rastablasta

@Bipalium_kewense niby nie chcę, ale wiesz jak jest - ciekawość żre od środka...

JanuszNosacz

Wyśta Panowie jacyś chyba niezwyczajni. Teraz tak opowiadają a na weselu każdy tańczy

Bipalium_kewense

Zamieściłem tu tę piosenkę z pewnego konkretnego powodu: podoba się ona mi i kilku moim znajomym, którzy ogólnie nie cierpią disco polo. Poza tym nie dzielę z góry gatunków muzycznych na lepszy i gorszy sort. Każdy z nich ma swoje miejsce.

Bipalium_kewense

@JanuszNosacz Otóż to... Jak napisałem, ta piosenka to jedyna z dp, która wchodzi mi na trzeźwo. Ale na weselu czy innej popijawie... to już inny temat.

Rastablasta

@Bipalium_kewense ja se jaja robię. Disco polo nie lubię za prymitywną muzykę i głupkowate teksty, ale nie wykluczam, że kiedyś wpadnie mi w ucho jakaś diskopolowa perełka.

Bipalium_kewense

@Rastablasta Co do prymitywizmu muzyki to zgoda, ale teksty wielu angielskojęzycznych piosenek pop nie są bardziej ambitne, a ludzie z reguły nie wstydzą się ich słuchać. Ja kiedyś byłem raczej neutralny w stosunku do dp, ale poznałem niedawno pewną osobę, z którą często zdarzało mi się wspólnie podróżować samochodem, a on na okrągło wałkował właśnie Zenka. Wtedy znienawidziłem ten rodzaj muzyki, ale ten jeden wyjątek zostawiłem.

Rastablasta

@Bipalium_kewense pop i dp to muzyka dla ludu i nie może być jakaś wybitnie ambitna tekstowo Czy to polsko czy angielskojęzyczna. Poza tym pewnie w każdym jednym gatunku da się znaleźć utwory z tekstem dla ludzi o IQ odrobinę wyższym od numeru buta

Angielskojęzyczne mają ten plus, że udaję się czasem wyłączyć i nie słyszeć ich "ambitnego" tekstu.

Rastablasta

Tu przykład wybitności tekstu piosenki jednej z większych gwiazd popu:


https://youtu.be/AJDx3H_hvI8

Zaloguj się aby komentować