Podatek od smartfonów. Telefony, laptopy i komputery droższe o 600 zł
Nowy podatek ma objąć nie tylko smartfony, ale także laptopy i komputery. Związek Cyfrowa Polska oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców chcą, aby rząd wycofał się z planów wprowadzenia opłaty reprograficznej. W przeciwnym wypadku, ich zdaniem, ceny sprzętu wzrosną nawet o 600 zł.
Lockdown spowodował znaczne straty w budżecie państwa. Subwencje z tarczy antykryzysowej nie wystarczają na uratowanie wszystkich firm, a rząd szuka możliwości uzupełnienia dziury budżetowej. W praktyce oznacza to, że będzie drożej. W kogo najbardziej uderzą nowe podatki?
W ostatnich miesiącach usłyszeliśmy o kilku nowych daninach, teraz ma do nich dołączyć kolejna. Obok podatku od mediów, podatku od cukru oraz podatku od piwa trwają prace nad opłatą od smartfonów, komputerów i laptopów.
Więcej na ten temat: https://biznes.radiozet.pl/News/Podatek-od-smartfonow-laptopow-i-komputerow.-Sprzet-drozszy-o-600-zl
