VakmeKompan

#notsodailyamv

W poprzednim głosowaniu wygrała opcja B - najlepsze wszech czasów. Nazwa kategorii nawiązuje do kanalu na YouTube, który niegdyś zbierał AMV będące zwycięzcami światowych konkursów, takich jak AkrossCon czy Big Contest. Nazwa kanału to - jak się możecie domyślić - TheBestAMVsOfAllTime. I w dzisiejszym zestawieniu pojawi się jedna pozycja z tego kanału Zaczynajmy!

https://www.youtube.com/watch?v=WolUZjYsT-M - Drawn Dream - Natsume Yuujinchou Pamiętacie John the Hellhound? Wspominałam w poprzednim poście o jego tworcy, noszącym w Internecie pseudonim SilentMan. Oto kolejne z jego arcydzieł, zwycięzca AkrossConu w 2010 roku (tak, to AMV ma już 11 lat!). "Rysowany sen" trudno opisać tak, aby w pełni ująć kunszt twórcy. Wspaniałe jest wszystko, od pomysłu ujęcia całego filmu w klamrę snu, w którym zwykły człowiek uczestniczy w uczcie duchów po montaź i efekty, nawiązujące subtelnie do tytułu edytowanego anime, którego polski tytuł to "Księga Przyjaciół Natsume". Śnimy o księdze z ilustracjami, a w miarę jak sen trwa, rysunki coraz bardziej stają się rzeczywistością. Oglądam AMV wiele lat, na tyle, żeby umieć mniej-więcej rozpoznać, jakie efekty i cięcia stoją za każdym z nich. W przypadku Drawn Dream tego nie potrafię, ale jestem pewna co do jednego - przełożenie kadrów z anime na pojawiające się stopniowo ilustracje wraz z efektem przewracanych kartek w książce wymagało mnóstwa pracy i umiejętności.

https://www.youtube.com/watch?v=rHg52kYTGOU - All That You Can't Leave Behind - Trigun, Cowboy Bepop Zwycięzca AkrossConu w kolejnym roku - 2011. Na pierwszy rzut oka może nie wygląda specjalnie, ot anime akcyjniak o parze szumowin i historia ich przygód. Odbiór się zmienia, gdy macie na tyle wiedzy o anime, żeby wiedzieć, że każda z szumowin pochodzi z własnego serialu. Zostały wycięte tak zgrabnie, że odkąd zobaczyłam to AMV po raz pierwszy marzę o tym, żeby wyszedł z nimi crossover. Chociaż fabuła byłaby pewnie słabsza niż w AMV, bo trudno pobić ten szpiegowski akcyjniak z elementami wyścigów samochodowych.

https://www.youtube.com/watch?v=fFPAiSrU7A8 - Steel Fenders - Fate/Zero i inne Ostatnia pozycja w dzisiejszym zestawieniu, kolejny Fate, ale tym razem bardzo specjalny. To AMV stworzyła Yana, nosząca w Internecie pseudonim Umika Sayoji. 14 lutego 2021 obchodziliśmy piątą rocznicę jej śmierci. Zmarła nagle, we śnie, mając 22 lata. Zostawiła kilka AMV, które obecnie uznawane są za jedne najlepszych stworzonych kiedykolwiek, w tym Sincerity, nagrodzone na AkrossCon w 2012 roku. Miała wielki talent i wspaniałą wizję. Co do Steel Fenders - zajęło 3 miejsce w Big Contest w 2013 roku. Jest to epicka opowieść o królu kobiecie, a płynne przejścia, atmosfera snu bądź marzenia i miękkie wycięcia postaci to charakterystyczny styl Umiki, który możecie zobaczyć między innymi w Traumerei. Usiądźcie wygodnie, zapnijcie pasy i przygotujcie się na dworskie intrygi, ciężar władzy i epickie bitwy.

Kategorie do głosowania do kolejnego zestawienia: A - bohaterowie sprzed wieków B - (niekoniecznie) radosne przygody młodego alchemika C - bogowie wśród ludzi

lubieplackijohn2 lata temu

@Vakme Zaryzykowałbym A

0

Zaloguj się aby komentować