Jalen Brunson w czwartym meczu: 29 punktów (5 trafionych trójek), 6 zbiórek, 6 asyst. W tej edycji play-offów ma w Knicks najwięcej punktów, asyst i przechwytów.
Jalen Brunson jest pierwszym zawodnikiem Knicks od czasów Carmelo Anthony’ego (2013), który rzucił 15-punktów w pierwszej połowie meczu play-offowego.
Keegan Murray został pierwszym zawodnikiem Kings z ponad 5 trójkami w meczu play-offowym od czasów Peji Stojakovicia oraz pierwszym rookasem w historii organizacji z takim osiągnięciem.
Draymond Green z 12 punktami, 10 zbiórkami i 7 asystami. Pierwszy zawodnik Warriors w play-offach z ławki rezerwowych z linią 10-10-5.
Stephen Curry z 32 punktami (5 trójek) i 5 zbiórkami. Jedynie Devin Booker ma więcej punktów w tych play-offach od niego.
Curry rzucił już w tej serii 126 punktów. Wśród zawodników mających 35 lat (lub starszy), tylko 2 zawodników rzuciło więcej przez pierwsze 4 mecze w postseason: Michael Jordan w 1998 roku (144) i Kareem Abdul-Jabbar w 1983 roku (133).
Curry-Green-Thompson wygrali razem 94 mecze play-offowe, co jest 3 najlepszym wynikiem w historii NBA. Na pierwszym miejscu są Duncan-Parker-Ginobili ze 126 zwycięstwami, a na drugim Abdul-Jabbar-Johnson-Cooper (110).
Robert Williams z 13 punktami, 15 zbiórkami, 2 przechwytami i 2 blokami. Pierwszy zawodnik Celtics z linią 10-15 z ławki rezerwowych od czasów Billa Waltona.
Al Horford: 0 punktów, 11 zbiórek i 5 asyst. Pierwszy zawodnik w play-offach z linią 0-10-5 od 1966 roku.
Jaylen Brown i Jayson Tatum: 62 punkty, 14 zbiórek
Celtics są 22-1, gdy Jayson Tatum i Jaylen Brown rzucają po 30 punktów. Ta skuteczność (95,7%) jest najwyższa spośród wszystkich duetów w historii NBA (minimum 20 meczów).
Ostatnie 5 posiadań 4Q: trójka Jokicia, asysta Jokicia, asysta Jokicia, rzut z półdystansu Jokcia, rzut wolny Jokicia. Serb doprowadził do dogrywki, mimo że Nuggets na 3 minuty przed końcem przegrywali 12 punktami.
Nikola Jokić został pierwszym centrem w historii z ponad 40 punktami, 10 zbiórkami i 5 trójkami w meczu play-offowym.
Najwięcej meczów play-offowych na poziomie +30 punktów dla Timberwolves: Kevin Garnett (7), Anthony Edwards (5).
James Harden i Anthony Edwards to jedyni zawodnicy w historii NBA, którzy zakończyli mecz play-offowy z linią: +30 pkt - +5 zb - +5 as - +5 trójek - +2 przechwyty i +2 bl.
LeBron James i Anthony Edwards to jedyni zawodnicy, którzy przed ukończeniem 22 lat mieli 5 meczów 30-punktowych w play-offach.
Anthony Edwards z 34 punktami (5 trójek), 6 zbiórkami, 5 asystami, 2 przechwytami, 2 blokami. Jedyny zawodnik T-Wolves, który w tej serii notuje średnią punktową powyżej 25.
Rudy Gobert i KAT zanotowali pierwsze zwycięstwo play-offowe jako duet. Francuz z 14 punktami i 15 zbiórkami, natomiast KAT z 17 punktami i 11 zbiórkami.
Anthony Edwards rzucił najwięcej punktów przez pierwszy 4 mecze fazy play-offowej w historii T-Wolves, przeskakując Kevina Garnetta z 2003 roku.
De’Aaron Fox ma najwięcej punktów w pierwszych 4 meczach w postseason w historii Kings (126), przeskakując Oscara Robertsona (122).
Warriors są 75-3 za ery Steve'a Kerra, gdy prowadzili w meczu play-offowym w 4 kwarcie 10 lub więcej punktami.