#deweloperuch #nieruchomosci


Czemu ludzie tak bardzo jarają sie nową aktualizacją geoportalu i portalem deweloperuch? Rozumiem że można tam zobaczyć ceny ofertowe i transakcyjne, wiem że to krok w dobrą stronę. Ale szum wokoło tego jest taki, jakby deweloperzy ze strachu musieli opuszczać ceny o połowę. Mam pytanie, bo może jestem na to zbyt ułomny. Co mi po tym że podejrzę za ile sąsiad kupił mieszkanie w 2023 roku? Bo na to by były tam dane aktualne, nie ma co liczyć

Komentarze (3)

Przy flipie bardzo pomocne, zwłaszcza jak flip/cesja jest na stanie deweloperskim.

To że takie dane nie były dostępne do tej pory, stawiało kupujących w gorszej sytuacji. Teraz można porównać ceny w okolicy i stwierdzić jak bardzo sprzedający chce nas orżnąć

@serel flip/cesja na stanie deweloperskim i tak z reguły jest taniej niż deweloper sprzedaje w danym dniu. Więc Twoja wiedza da Ci tyle co nic bo i tak alternatywą będzie z reguły kupienie u dewelopera drożej.

@serel No właśnie póki co to nie można stwierdzić. U mnie na nowym osiedlu, ostatnie dane są z 2024 roku, mimo że właściciele tych mieszkań ciągle się zmieniają. Co mi po tym ile sąsiad dał za mieszkanie 2 lata temu? Te ceny są tak dynamiczne że to nie ma żadnej wartości przy negocjacjach, dlatego trochę nie rozumiem tego "zamieszania"

Zaloguj się aby komentować